Fot: lev radin / Shutterstock.com

Mary Louise Wright

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Drugoplanowa bohaterka serialu „Wielkie kłamstewka”, grana przez Meryl Streep. Występuje tylko w drugim sezonie. Matka Perry’ego Wrighta, teściowa Celeste Wright. Babcia Maxa i Josha Wrightów oraz Ziggy’ego Chapmana. W młodości spowodowała wypadek samochodowy, w wyniku którego zginął jej drugi syn, Raymond. Tragedia doprowadziła do rozpadu jej małżeństwa. Sprawia wrażenie łagodnej osoby, jednak drzemie w niej spora doza zapalczywości. Jej uwagi, choć zdają się być niewinne, są niezwykle kąśliwe. Uważa, że zna się na ludziach, których natychmiast po poznaniu ocenia. Niechętnie zmienia raz wyrobione o kimś zdanie. Ma dobry kontakt ze swoimi wnukami, których bardzo kocha. Jest absolutnie zdruzgotana śmiercią Perry’ego Wrighta i czuje się bardzo samotna. 


WYGLĄD


Mary Louise jest starszą, szczupłą kobietą średniego wzrostu. Ma krótko przycięte włosy i grzywkę. Cechą charakterystyczną bohaterki są okulary, których szkła znacząco powiększają jej oczy. Ubiera się schludnie, przeważnie w stonowane kolory. Często nosi apaszki. 


BIOGRAFIA


Sezon 2


Mary Louise przyjeżdża do Monterey po śmierci swojego syna, Perry’ego Wrighta, aby pomóc synowej w opiece nad dziećmi. Początkowo mieszka z Celeste i wnukami, dzięki czemu może obserwować codziennie sytuacje domowe i kontrolować poczynania synowej. Szybko dochodzi do wniosku, że Celeste jest niezdolna do wychowywania bliźniaków. Coraz głośniej wyraża swoje opinie na ten temat, a także zaczyna szperać w osobistych rzeczach synowej, co prowadzi do kłótni pomiędzy nimi. Drugim źródłem ich sporu jest odmienne nastawienie do zmarłego Perry’ego. Choć Celeste informuje teściową o brutalnej naturze jej syna, Mary Louise nie chce jej uwierzyć. W miarę jak narasta konflikt między kobietami, bohaterka decyduje się na wyprowadzkę do innego mieszkania. 


Podczas swojego pobytu w Monterey Mary Louise poznaje przyjaciółki Celeste i szybko zraża je do siebie. Jej relacja z Madeline Mackenzie od początku jest pasywno-agresywna. Pierwsze spotkanie z Jane Chapman również nie należy do udanych. Mary Louise namawia ją do wykonania testu na ojcostwo, po tym jak Celeste nieopatrznie informuje ją, że Ziggy jest także jej wnukiem. 


Bohaterka niezmiennie jest przekonana o tym, że Celeste niszczy pamięć o jej zmarłym synu. Sama niezłomnie walczy o jego dobry wizerunek, a także próbuje dotrzeć do prawdy dotyczącej jego tragicznej śmierci. Będąc w dalszym ciągu pewna, że jej wnuki znajdują się w niebezpieczeństwie, decyduje się złożyć wniosek w sądzie okręgowym o ustanowienie opieki nad małoletnimi chłopcami.


 

Pełna biografia »

Mary Louise Wright - powiązania postaci

Mary Louise Wright
Fot: lev radin / Shutterstock.com
Aktor: Meryl Streep
Synowie: Perry Wright

Mary Louise Wright - Opinie

9 + 5 =

Wielkie kłamstewka - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne