Tyberiusz - Barbarzyńcy


4 głosy
Barbaren
Oceń film
4.50

Tyberiusz

BIOGRAFIA Giovanni Carta

CHARAKTERYSTYKA


Pochodził z rodu Klaudiuszów, z czasem został cesarzem rzymskim, następcą Oktawiana Augusta (dla którego był pasierbem). W czasie rozgrywania się akcji serialu był głównodowodzącym wojsk Oktawiana Augusta, prowadził kampanie w Germanii i nad Dunajem. Wyniosły, zdający sobie sprawę ze swej pozycji i możliwości, przy okazji jednak dobry strateg, który, kiedy tylko może, stara się zniwelować straty po swej stronie – zdecydowanie woli negocjacje (mimo iż brzydzi się barbarzyńcami) niż wojaczkę. W finale pokazuje się jako tchórz, ale i człowiek o dość specyficznym poczuciu honoru. Przez niemal wszystkie odcinki rozwija się jego ojcowsko-synowska relacja z Germanikiem (ten tak naprawdę jest jego bratankiem, ale na rozkaz cesarza Tyberiusz adoptował go), którego próbuje nauczyć odpowiedzialności, ale i bywa dla niego pobłażliwy.


WYGLĄD


Stateczny mężczyzna po 50., średniego wzrostu, mocnej budowy ciała, o szlachetnych rysach; włosy krótkie, posiwiałe, nieco przerzedzone.


BIOGRAFIA


Sezon 2


Początkowo pojawia się tylko w rozmowach – Germanie mówią, że przybędzie do ich kraju, a jego władza równa jest cesarskiej, więc dysponować będzie ogromną siłą i liczbą wojska. W obozie czeka na posiłki, które pozwolą mu na konkretne operacje przeciw wrogowi napadającemu na jego niewielkie oddziały. Razem z Germanikiem przyjmuje Flavusa, widać, że traktuje go z góry i nie jest przekonany co do jego przydatności. Po schwytaniu Arminiusa Tyberiusz rozmawia z Marbodem – proponuje mu tytuł władcy wszystkich Germanów w zamian za pokój i utrzymanie dotychczasowych, bardzo korzystnych dla Rzymu, stosunków handlowych; także do Marboda odnosi się z lekką pogardą i wyższością. Tonuje wojownicze zapędy Germanika, który nieustannie stara się mu zaimponować.


Flavus prosi go o łaskę, zapewniając, że może wywrzeć wpływ na Marboda i jego relacje z Arminiusem. Wysyła Flavusa z darami dla Marboda, w rzeczywistości ma to być test – nakazał Marbodowi zabić posłańca, by ocenić jego lojalność wobec Imperium. Wścieka się z powodu samowolnego ataku Germanika na Germanów podczas spotkania ich reików, śmierć Odarike rujnuje jego plany współpracy z Marbodem. Wzywa posiłki, które mają przypłynąć morzem, aby nie przedzierać się lądem, ostrzegając tym samym wroga. Podczas bitwy w obozie ucieka, jest skarcony za tchórzostwo przez Germanika. Segestes i Irmina przekazują mu dziecko Thusneldy, Thumalicusa. Nakazuje oboje zabić, mówiąc, że „kocha zdradę, ale nienawidzi zdrajców”. Rusza z Thumelicusem i pojmaną Thusneldą w stronę Rzymu.

Tyberiusz - powiązania postaci Barbarzyńcy

Tyberiusz
Aktor: Giovanni Carta
Tytuł: konsul, cesarz rzymski

Tyberiusz - Opinie

5 + 4 =

Barbarzyńcy - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne