Fot: Eugene Powers / Shutterstock.com

Chozen Toguchi - Cobra Kai


10 głosy
Cobra Kai
Oceń film
4.70

Chozen Toguchi

BIOGRAFIA Yuji Okumoto

CHARAKTERYSTYKA


Główny antagonista w drugiej części „Karate Kid”. Pochodzi z Okinawy, jest siostrzeńcem największego wroga pana Miyagi, Sato Toguchiego (wuj wychował go po śmierci ojca, który prawdopodobnie popełnił samobójstwo). Był wielkim rywalem Daniela, ale z czasem pogodzili się i Chozen przybył do USA, aby pomóc w walce z Cobra Kai Terry'ego. W dawnych czasach był bezlitosny, okrutny, niehonorowy, niezwykle dumny i z wielkim ego – powszechnie szanowano go, ale dlatego, że pochodził z bogatej rodziny i świetnie walczył, a nie za przymioty charakteru. Załamał się po przegranej ważnej walce, od tego momentu także zaczął się zmieniać na lepsze, stając się senseiem z prawdziwego zdarzenia; w Japonii prowadził dojo kontynuujące techniki Miyagiego.


WYGLĄD


Niemłody już mężczyzna o typowo wschodniej urodzie, wciąż dziarsko się trzyma. Wysoki, dobrze zbudowany, ma ciemne, lekko już siwiejące włosy (na czole pojawiły się spore zakola).


BIOGRAFIA


Sezon 2


W retrospekcji widzimy, że jest świadkiem rozbijania bryły lodu przez Daniela podczas ćwiczeń.


Sezon 3


Na prośbę Kumiko spotyka się z Danielem odwiedzającym Japonię. Początkowo wydaje się gniewać na Amerykanina, mówi mu też, że pan Miyagi nie nauczył go wielu śmiercionośnych technik. Walczą w sparingu, Chozen wygrywa w każdym elemencie. Kiedy ma ostatecznie pogrążyć przeciwnika, okazuje się, że wcale nie żywi do Daniela urazy i żartobliwie się z niego wyśmiewa.


Zgadza się uczyć Daniela nowych technik. Opowiada, że po przegranej walce chciał popełnić samobójstwo, uratował go wuj Sato, od tego czasu stał się innym człowiekiem. Ostatecznie godzi się z Danielem i dostarcza mu tajny zwój Miyagi-Do Karate.


Sezon 4


Spotyka Daniela na grobie pana Miyagi, obiecuje mu pomoc w walce z Terrym.


Sezon 5


Wprowadza się do domu LaRusso, wprowadzając sporo zamieszania w życie gospodarzy – ma na przykład zwyczaj pływania nago w basenie. Planuje z Danielem pokonanie Cobra Kai, opowiada się za drastycznym rozwiązaniem, czyli eliminacją Terry'ego. Podgląda techniki z Cobra Kai, uczy Daniela odpowiadać na nie. Przedstawiając się jako sensei Joe, zostaje mistrzem w Cobra Kai, co pozwala mu infiltrować wroga od wewnątrz. Udanie uczy Tory, czym imponuje Terry'emu – właściciel dojo proponuje mu nawet wspólne prowadzenie interesu.


Zostaje zdemaskowany przez Terry'ego. Bierze udział w turnieju senseiów i pokonuje wszystkich, potem zapowiada zemstę na Terrym. Jest świadkiem sparingowej walki Daniela z Barnesem, myśląc, że walczą naprawdę, atakuje Barnesa. Pilnuje posiadłości LaRusso, gdy Daniel z Amandą są na imprezie charytatywnej. Wspólnie z Danielem próbują nakłonić, prośbą i groźbą, Stingraya, aby wyznał prawdę o układzie z Terrym.


Zostaje przechytrzony przez Anthony'ego podczas treningu z wykorzystaniem jajek – nie jest w stanie ich rozbić, gdy chronione są przez całą grupę Miyagi-Do. Razem z Danielem i Johnnym prezentują techniki Miyagi-Do i Eagle Fang organizatorom Sekai Taikai. Trenuje Samanthę przed walką kwalifikacyjną.


Świętuje z Johnnym, Carmen i LaRusso wiadomość o ciąży Carmen, rozmawia z Danielem na temat Kumiko. Pijany wyprawia się z Danielem i Johnnym do posiadłości Terry'ego, aby z nim walczyć. Dwukrotnie zostaje zraniony przez Terry'ego, w tym raz groźnie, w plecy, sam nie wykorzystuje okazji do zabicia przeciwnika. Przyjeżdża pod dojo Cobra Kai po wielkiej walce, w czasie której udowodniono winy Terry'ego, zostaje zabrany przez karetkę na prośbę Daniela.

Chozen Toguchi - powiązania postaci Cobra Kai

Chozen Toguchi
Aktor: Yuji Okumoto
Profesja: trener karate

Chozen Toguchi - Opinie

10 + 1 =

Cobra Kai - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne