Tata
Współczesna dziewczyna


3 głosy
Fleabag
Oceń film
5.00

Tata - biografia

CHARAKTERYSTYKA


Drugoplanowy bohater serialu „Fleabag”, grany przez Billa Patersona. Ojciec Fleabag i Claire. Po śmierci pierwszej żony wiąże się z matką chrzestną swoich córek. Nieudolnie próbuje wspierać swoje dorosłe dzieci. W ramach pomocy kupuje im bilety na feministyczne wykłady, funduje wyjazd na warsztaty dla kobiet i opłaca coroczne badania piersi. Jest małomówny, ponieważ rozmowy z ludźmi go krępują, a także jego partnerka nigdy nie pozwala mu dojść do słowa. Usiłuje za wszelką cenę nie brać udziału w konfliktach rodzinnych, co zwykle mu się nie udaje. 


WYGLĄD


Bohater jest starszym, niskim mężczyzną o niebieskich oczach. Ma krótko ścięte, siwe włosy. Przeważnie ubiera się elegancko. 


BIOGRAFIA


Sezon I


Mężczyznę odwiedza w środku nocy zapłakana Fleabag. Bohater, zamiast udzielić jej wsparcia psychicznego, zamawia dla niej taksówkę. Następnego dnia wybiera się do kawiarni córki, żeby zapytać ją, czy niczego nie ukradła z jego domu. Bohater pojawia się także na imprezie urodzinowej Claire, gdzie poznaje jednego z kochanków Fleabag. 


Mężczyzna organizuje coroczny lunch ku pamięci swojej zmarłej żony. Kiedy próbuje powiedzieć parę słów o Margaret, jego partnerka mu to uniemożliwia. Po pewnym czasie atmosfera rozluźnia się, co drażni matkę chrzestną jego córek. W trakcie posiłku jego partnerka opowiada o wystawie inspirowanej ich wspólnym życiem seksualnym. Bohater jest skrępowany myślą, że jego córki są zaproszone na to wydarzenie.


W trakcie wystawy doprowadzona do granic wytrzymałości Fleabag spija resztki szampana z kieliszków, po czym zaczyna je na oczach wszystkich rozbijać. Jej tata krzyczy na nią i chce doprowadzić ją do porządku, jednak córka go nie słucha. Po zakończeniu wystawy udaje im się szczerze porozmawiać. 


Sezon II


Bohaterowie spotykają się po roku na rodzinnej kolacji, żeby świętować zaręczyny matki chrzestnej oraz taty Fleabag. Mężczyzna wręcza swojej córce zaległy prezent urodzinowy, którym jest bon na sesję terapeutyczną.


W dniu swojego ślubu spóźnia się na ceremonię. Fleabag ratuje go z opresji. 


 


Foto: Featureflash Photo Agency / Shutterstock.com

Pełna biografia »

Tata - powiązania postaci

Aktor: Bill Paterson
Córki: Claire
Fleabag

Tata - Opinie

3 + 10 =

Współczesna dziewczyna - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne