Celeste Wright
Wielkie kłamstewka


25 głosy
Big Little Lies
Oceń film
4.52

Celeste Wright - biografia

CHARAKTERYSTYKA


Jedna z pięciu głównych bohaterek serialu „Wielkie kłamstewka”, grana przez Nicole Kidman. Żona Perry’ego Wrighta, matka Maxa i Josha Wrightów. Najlepsza przyjaciółka Madeline Mackenzie. Jest starsza od swojego męża, a jej wiek przyczynił się do problemów z zajściem w ciążę. Kiedy została matką, porzuciła zawód prawniczki, jednak od czasu do czasu wykorzystuje swoje doświadczenie zawodowe. Bardzo kocha swojego męża, z którym tworzy przemocowy związek. Sprawia wrażenie osoby nieustannie zamyślonej. W towarzystwie przyjmuje rolę wycofanej i cichej, lecz przenikliwej obserwatorki. Buduje poczucie własnej wartości na podstawie opinii innych osób.


WYGLĄD


Celeste jest bardzo wysoką i szczupłą kobietą. Jej cechą charakterystyczną są długie, rude włosy oraz pełne smutku, niebieskie oczy. Na co dzień nie nosi żadnych fryzur, jednak spina swoje włosy w kucyk, gdy wybiera się na spotkanie służbowe. Zazwyczaj ubiera się w golfy i inne ubrania zakrywające całe ciało. Preferuje stonowane kolory, przede wszystkim beże, brązy i kremy. Cechami jej stylu są prostota i elegancja.


BIOGRAFIA


Sezon I


W dniu rozpoczęcia roku szkolnego Celeste poznaje nowo przybyłą do Monterey Jane Chapman, która zaprzyjaźnia się z jej najlepszą przyjaciółką, Madeline Mackenzie. Bohaterka nie jest przekonana, że to syn Jane skrzywdził Amabellę Klein w szkole, jednak jej mąż, Perry Wright, prosi ją, aby ich synowie nie spędzali czasu z chłopcem. Prośba przeradza się w kłótnię. Z czasem okazuje się, że sprzeczki pomiędzy małżonkami coraz częściej przybierają kształt agresywnych szarpanin, a te z kolei prowadzą do brutalnych zbliżeń seksualnych. Celeste stara się ukrywać siniaki, które zostają na jej ciele po rodzinnych awanturach. Udaje się z mężem na psychoterapię. Pewnego dnia, gdy Perry nie może jej towarzyszyć, bohaterka idzie na spotkanie sama. Razem z psychoterapeutką obmyśla plan wyprowadzki z domu, która ma uratować ją przed agresywnym mężem. W międzyczasie na jaw wychodzi informacja, że to Max Wright prześladuje Amabellę w szkole. 


W dniu szkolnej imprezy charytatywnej Perry dowiaduje się o planowanej wyprowadzce. W trakcie jego kłótni z Celeste i jej koleżankami okazuje się, że Jane zna męża bohaterki. Szamotanina kończy się śmiercią Perry’ego Wrighta.


Sezon II


Po śmierci męża do Celeste wprowadza się jej teściowa, Mary Louise Wright, która ma jej pomóc w opiece nad dziećmi w czasie, gdy cała rodzina przechodzi przez okres żałoby. Bohaterka kontynuuje psychoterapię, jednak ma problem z powrotem do normalności. Powoli traci kontrolę nad swoim życiem. Zaczyna łączyć spożywanie alkoholu ze środkami nasennymi, co prowadzi do wypadku samochodowego oraz nieplanowanych, krótkotrwałych romansów. 


Celeste informuje swoich synów o tym, że Ziggy Chapman jest ich przyrodnim bratem. Razem z Jane Chapman aranżują więcej spotkań trzech chłopców.


W chwili słabości Celeste policzkuje swoją teściową, która nie wierzy w to, że jej syn miał skłonności do przemocy fizycznej. Po tym, jak Mary Louise składa wniosek o ustanowienie opieki nad Maxem i Joshem, bohaterka zmuszona jest do walki o swoje dzieci.


 


Foto: lev radin / Shutterstock.com

Pełna biografia »

Celeste Wright - powiązania postaci

Aktor: Nicole Kidman
Synowie: Max i Josh Wright

Celeste Wright - Opinie

7 + 9 =

Wielkie kłamstewka - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne