Salvatore „Sal” Romano - Mad Men


1 głosy
Mad Men
Oceń film
5.00

Salvatore „Sal” Romano

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Salvatore „Sal” Romano jest z pochodzenia Włochem. To utalentowany grafik w agencji Sterling Cooper. Sal to przystojny mężczyzna, mówiący zawsze spokojnym, wyważonym, odrobinę kokietującym głosem. Jego wygląd i sposób bycia bardzo podoba się kobietom, choć one same nie interesują go w sensie erotycznym. Sal jest gejem, skrywającym się ze swoją orientacją (także przed żoną).


Salvatore jest pedantycznym mężczyzną, zwracającym uwagę na estetykę. W sprawach garderoby czy kosmetyków chętnie zabiera głos w rozmowach z kobietami. Jak każdy Włoch, jest wielbicielem dobrej kuchni i muzyki.


WYGLĄD


Brunet o ciemniejszej karnacji, postawny, zawsze elegancki, z włosami zaczesanymi na brylantynie. Pedant, dbający o każdy szczegół garderoby.  


BIOGRAFIA


Salvatore zajmuje się w agencji stroną wizualną kampanii reklamowych. Jako grafik jest zwykle doceniany i trafia w punkt ze swoimi projektami.


Ze starannie ukrywaną orientacją seksualną Sala wiążą się jego wewnętrzne dramaty. Zwykle milknie, kiedy koledzy z agencji dowcipkują na temat gejów lub też reaguje na ich żarty udawanym śmiechem.


Podkochuje się w Kenie Cosgrove, koledze z miejsca pracy. Kiedy razem z żoną zaprasza Kena na kolację, adorowanie kolegi i jednoczesne ignorowanie żony staje się wręcz nieznośne. Swoją oziębłość wobec żony (ona wyrzuca mu, że od dłuższego czasu nie sypiają ze sobą) tłumaczy przepracowaniem.


O jego preferencjach przypadkiem dowiaduje się Don Draper, jego przełożony. Ma to miejsce podczas ich podróży służbowej, kiedy Don staje się świadkiem zbliżenia Sala z pracownikiem hotelu. Tę niewygodną sytuację kwituje podczas rozmowy z Salem w samolocie na temat pracy graficznej dla jednego z klientów. „Ogranicz swoją ekspozycję” – mówi Don, co może oznaczać zarówno nowy slogan kampanii, jak i odnosić się do intymnego życia Sala.


Kariera Salvatore’a Romano w Sterling Cooper kończy się z chwilą, kiedy ten odrzuca seksualne zaloty jednego z wysoko postawionych klientów agencji, syna założyciela marki Lucky Strike. W zemście za niespełnioną noc, klient żąda usunięcia Sala z pracy nad kampanią dla papierosowego giganta. Pieniądze wygrywają. Sal zostaje zwolniony.


 

Pełna biografia »

Salvatore „Sal” Romano - powiązania postaci

Salvatore „Sal” Romano
Fot: Kathy Hutchins / Shutterstock.com
Aktor: Bryan Batt

Salvatore „Sal” Romano - Opinie

6 + 2 =

Mad Men - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne