Fot: Shutterstock

Andrzej Kozłowski - Świat według Kiepskich


17 głosy
Świat według Kiepskich
Oceń film
4.59

Andrzej Kozłowski

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Andrzej Kozłowski, najczęściej określany po prostu jako prezes Kozłowski, to jeden z drugoplanowych bohaterów serialu komediowego „Świat według Kiepskich”. W rolę tę wcielił się Andrzej Gałła. Ciekawostkę stanowi fakt, że aktor wygrał casting do głównej roli, Ferdynanda Kiepskiego, ale Telewizja Polsat potrzebowała wówczas bardziej rozpoznawalnej twarzy. Kozłowski to prezes wrocławskiej spółdzielni mieszkaniowej, do której należy kamienica przy ul. Ćwiartki 3, przewodniczący Rady Osiedla i polityk. Jest dowcipnym i rubasznym człowiekiem, potrafiącym ładnie się wysławiać. To także bawidamek, który podrywa niemal każdą kobietę, co w konsekwencji wiąże się dla niego z licznymi wydatkami. Nie stroni również od alkoholu – czasem potrafi nawet przepić Ferdka.


WYGLĄD


Kozłowski to mężczyzna w średnim wieku z wyraźną nadwagą. Ma kwadratową, gładko ogoloną twarz, duży nos i krótkie, siwe włosy. Ubrany niemal wyłącznie w ciemny garnitur i białą koszulę z nieodłącznym krawatem, często w kolorze czerwonym – pomimo pozornej elegancji, zazwyczaj chodzi rozchełstany pod szyją i ma mętny wzrok z powodu nieustannych libacji alkoholowych.


BIOGRAFIA


Urodził się w latach 50. w Skierniewicach. Ukończył technikum rolnicze. W okresie PRL-u był niewierzącym komunistą. Po upadku systemu w jedną niedzielę ochrzcił siebie i swoją rodzinę. Jako prezes spółdzielni zleca Ferdkowi różne zadania do wykonania, np. otworzenie lokalnego domu kultury czy funkcję redaktora naczelnego gazetki. Ogólnie jest niezbyt lubiany ze względu na wysokie zarobki i bycie politykiem – wyjątek stanowi właśnie Kiepski, z którym może się porządnie napić. W 2012 roku prezes jest zamieszany w małą aferę związaną z EURO 2012. Załatwia powstanie stadionu w miejsce wyburzonych kamienic przy ul. Ćwiartki – Marian Paździoch do końca nie chce się jednak wyprowadzić i ostatecznie mieszka na trybunach, oglądając stamtąd mecze. Kozłowski popiera również wszelkie projekty unijne. Jest człowiekiem kochliwym – bardzo często się żeni, jak również rozwodzi. Podobno miał już sześć żon. Jedno z jego ulubionych powiedzonek to „kurka wódka”.


 

Pełna biografia »

Andrzej Kozłowski - powiązania postaci

Andrzej Kozłowski
Fot: Ja Fryta from Strzegom / Wikimedia Commons (CC BY-SA 2.0)
Aktor: Andrzej Gałła
Profesja: prezes spółdzielni mieszkaniowej

Andrzej Kozłowski - Opinie

2 + 9 =

Świat według Kiepskich - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne