Fot: Shutterstock

Helena Paździoch - Świat według Kiepskich


17 głosy
Świat według Kiepskich
Oceń film
4.59

Helena Paździoch

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Helena Paździoch (z domu Meissner) to jedna z drugoplanowych bohaterek serialu „Świat według Kiepskich”, odgrywana przez Renatę Pałys. Jest żoną Mariana Paździocha i sąsiadką rodziny Kiepskich z tego samego piętra starej, wrocławskiej kamienicy przy ul. Ćwiartki 3. Nie mają z mężem dzieci. Helena to kobieta nerwowa, wybuchowa, ostra, despotyczna i bezwzględna, co odróżnia ją od troskliwej Haliny, żony Ferdynanda Kiepskiego. Paździochowa jest materialistką, zależy jej tylko na pieniądzach. Poza Halinką Kiepską nie darzy sympatią właściwie nikogo w kamienicy, włączając w to swojego męża, na którego często się wydziera. Czasem wyrzuca go nawet z domu lub grozi mężczyźnie śmiercią. 


WYGLĄD


Helena to niewysoka kobieta po pięćdziesiątce o szczupłej sylwetce. Ma niebieskie oczy i krótkie, czarne włosy. Najczęściej nosi ubrania w kolorze fioletowym – widzimy ją w takich swetrach, sukienkach, bluzkach i szlafrokach. Czasem pojawia się w ręczniku na głowie lub w papilotach.


BIOGRAFIA


Paździochowa to przede wszystkim materialistka. Wykorzystuje swojego męża Mariana, który ją kocha i ciężko pracuje na bazarze. Jednocześnie nie odwdzięcza mu się zbytnią czułością, jest dla niego miła jedynie w Wigilię. Kiedy mężczyzna słabnie, krzycząc „Helena! Chyba mam zawał!”, niemal nigdy nie bierze tego na poważnie. W jednym z odcinków sąsiedzi podejrzewali nawet, że zabiła Mariana. Z pewnością nie darzy mężczyzn sympatią i dużo lepiej dogaduje się z kobietami. Współczuje Halince Kiepskiej, która żyje z bezrobotnym alkoholikiem i służy jej dobrą radą – radykalne propozycje Paździochowej nie są jednak zazwyczaj akceptowane przez dobroduszną sąsiadkę. Według męża donosiła za czasów PRL-u pod pseudonimem Alexis. Nie mają dzieci, bo prawdopodobnie jest bezpłodna. Jej częstymi tekstami w kierunku Paździocha są: „Marian! Do domu! Ale już” oraz „No i co tak stoisz jak widły w gnoju”. Nazywa go również mendą, szują, świnią i oszustem. Na łożu śmierci nie podałaby mu szklanki wody, proponując raczej poszukanie sobie kałuży. Pomimo patologicznego małżeństwa Helena i Marian trwają przy sobie przez długie lata.


 

Pełna biografia »

Helena Paździoch - powiązania postaci

Helena Paździoch
Fot: Marc Lewy / Wikimedia Commons (CC BY-SA 4.0)
Aktor: Renata Pałys

Helena Paździoch - Opinie

9 + 9 =

Świat według Kiepskich - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne