Fot: Shutterstock

Borysek

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Borysek to epizodyczny bohater serialu komediowego „Świat według Kiepskich”, odgrywany przez Kazimierza Ostrowicza. Pojawia się w ponad 30 odcinkach. Jest emerytem, mieszkającym w starej kamienicy przy ul. Ćwiartki 3 we Wrocławiu, piętro niżej w stosunku do mieszkania Kiepskich. To postać pełna sprzeczności. Z jednej strony należy do kółka różańcowego, na które gorliwie uczęszcza wraz z babką Kiepską oraz Paulinką, Anielką, Marysią i Jadzią. Z drugiej jest erotomanem, a do jego ulubionych zajęć należy przeglądanie pornograficznych pisemek. Pomimo podeszłego wieku oraz problemów z poruszaniem się i słuchem, nie traci pogody ducha.


WYGLĄD


Borysek to niski, wyłysiały dziadek z twarzą naznaczoną zmarszczkami oraz ledwo widocznym, cienkim wąsikiem. Często ubrany jest staromodnie, w beżowe koszule, wytarte kamizelki bądź duże, zbyt szerokie marynarki. Zdarza mu się czytać w okularach i poruszać się o lasce.


BIOGRAFIA


Niewiele wiemy o jego przeszłości. Podobno podczas II wojny światowej walczył w powstaniu. Razem z przyjacielem Leonem Porębą, pseud. Tygrys, mieli nasikać Niemcom do zupy. W przeszłości pracował jako piekarz. Sprzedawał także viagrę na bazarze. Do jego ulubionych pisemek, które stale namiętnie przegląda w toalecie, należą m. in. „Sexolatka” i „Prawdziwy majonez”. Często także modli się z przyjaciółmi z kółka różańcowego, rżnie w karty i pali papierosy. Założył orkiestrę, w której gra na perkusji. Jego żona zmarła w 1949 roku. Mieszka z synem i synową. Ogólnopolską sławę zyskał podając się za Marię Chodupską, autorkę książki pt. „Ogrody męskości”, którą tak naprawdę napisał z Ferdkiem, Waldusiem, Paździochem i Boczkiem.

Pełna biografia »

Borysek - powiązania postaci

Borysek
Aktor: Kazimierz Ostrowicz
Profesja: emeryt

Borysek - Opinie

7 + 10 =

Świat według Kiepskich - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne