Fot: Shutterstock

Mariola Kiepska - Świat według Kiepskich


17 głosy
Świat według Kiepskich
Oceń film
4.59

Mariola Kiepska

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Mariola Grażyna Kiepska to jedna z bohaterek serialu „Świat według Kiepskich”. W rolę tę wcieliła się Barbara Mularczyk. Mariola mieszka przy ul. Ćwiartki 3/4 we Wrocławiu wraz z całą swoją rodziną: ojcem Ferdynandem, mamą Haliną, bratem Waldemarem i babcią Rozalią. W przeciwieństwie do brata nie uczestniczy zazwyczaj w zwariowanych pomysłach ojca na zarobienie dużych pieniędzy. Uważa, że Ferdek to nienowoczesny, „stary zgred”. Ogólnie bywa chłodna wobec męskiej części rodziny oraz swoich sąsiadów: Mariana Paździocha i Arnolda Boczka. Częściej niż z ojcem i bratem widzimy ją z mamą w kuchni. Pomaga tam Halinie, czyta czasopisma lub pielęgnuje swój wygląd. Jest osobą towarzyską, energiczną. Rzadko spędza czas w domu, woli chodzić do klubów lub po prostu włóczyć się po mieście, niejednokrotnie ze swoim chłopakiem „Łysym”. W niektórych odcinkach zajmuje się modelingiem.


WYGLĄD


Mariola to młoda, atrakcyjna dziewczyna. Ma długie, gęste włosy koloru ciemny blond, podłużną twarz i niebieskie oczy. Zazwyczaj używa wyrazistego makijażu. Jest średniego wzrostu. Lubi ubierać się „trendy”, w związku z czym czasem odróżnia się od pozostałej części rodziny. Jej uroda bywa często podkreślana przez starszych mężczyzn. Paździoch zwykł mówić o niej: „dziewczyna jak malina”.


BIOGRAFIA


Na początku serialu Mariolka, jak pieszczotliwie nazywa ją ojciec, jest parodią typowej polskiej nastolatki. Przesadnie dba o wygląd, buntuje się przeciwko rodzicom, uwielbia dyskoteki, pobija rekord Guinnessa we wzdychaniu do plakatu Bogusława Lindy. Marzy o tym, żeby wyjść za mąż za przystojnego i bogatego faceta, który zapewni jej dostatnie życie. Ma jednak więcej ambicji niż Waldemar – w przeciwieństwie do brata zdaje maturę i idzie na studia. Jest pewna siebie i inteligentna. Z czasem staje się niezależną kobietą, dla której mężczyzna nie jest warunkiem koniecznym do szczęścia.


Z charakteru bardziej przypomina matkę, do której z biegiem lat coraz bardziej się upodabnia. Obie są pełne dezaprobaty wobec pomysłów Ferdka. Z ojcem jest zresztą przez długi czas skonfliktowana, nazywa go „zgredem”, a on ją „smarkiem”. W kilku odcinkach widzimy jednak, że naprawdę się kochają, mimo iż Ferdek podważa fakt, że Mariolka jest jego biologiczną córką. Podobnie wygląda jej relacja ze starszym bratem. Chociaż dziewczyna często wyśmiewa brak zaradności i głupotę Waldka, to tęskni za nim, kiedy ten wylatuje do USA.


Jednym z najczęściej stosowanych przez nią powiedzonek jest „Dżizys Krajst”, czym wkurza bogobojną babcię Rozalię.


W jednym z nowszych odcinków wychodzi za mąż za Mikołaja Kopernika.


 

Pełna biografia »

Mariola Kiepska - powiązania postaci

Mariola Kiepska
Fot: screen z serialu (https://www.youtube.com/watch?v=OQZuwe77EmY)
Aktor: Barbara Mularczyk
Ojciec: Ferdynand Kiepski
Matka: Halina Kiepska
Bracia: Waldemar Kiepski

Mariola Kiepska - Opinie

1 + 1 =

Świat według Kiepskich - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne