Fot: Shutterstock

Jolanta Pupcia Kiepska - Świat według Kiepskich


17 głosy
Świat według Kiepskich
Oceń film
4.59

Jolanta Pupcia Kiepska

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Jolanta Pupcia Kiepska to jedna z drugoplanowych bohaterek serialu „Świat według Kiepskich”, odgrywana przez Annę Ilczuk. Poznała Waldemara Kiepskiego podczas jego pobytu w USA i po powrocie do Polski poślubiła mężczyznę w odcinku pt. „Tryptyk dolnośląski cz. III – Moje wielkie wrocławskie wesele”. Prawdopodobnie nie wyszła za mąż z miłości, zależało jej na dolarach, które Waldek zarobił w trakcie pracy w myjni samochodowej. Oddawałoby to zresztą naturę Jolanty, która jest chciwa i przebiegła, a najbardziej w życiu ceni pieniądze. Potrafi manipulować ludźmi. Jest świadoma swojej seksualności i skutecznie to wykorzystuje. Mąż nie ma z nią łatwego życia, choć kocha „Jolasię” i bywa o nią zazdrosny. Dziewczyna rzadko odwzajemnia się uczuciem. Najczęściej narzeka na Waldka. Uważa, że jest kiepski w łóżku. Przeszkadza jej również, że z biegiem lat za bardzo zaczął przypominać ojca.


WYGLĄD


„Jolasia” to bardzo ładna, młoda dziewczyna o niebieskich oczach i blond włosach, które często upina w rozmaite kształty. Lubi mocny makijaż i ma w tym zakresie skłonności do przesady, szczególnie jeśli chodzi o cienie do powiek w intensywnych kolorach. Zazwyczaj ubiera się nieco wulgarnie, obcisłym strojem podkreślając swoją seksualność. Chętnie odsłania nogi i dekolt. Jej ulubionymi kolorami są różowy i czarny.


BIOGRAFIA


Pochodzi ze wsi koło Wrocławia. Przed wyjazdem do USA była m. in. partnerką prezesa Kozłowskiego, którego porzuciła. W Stanach pracowała jako opiekunka do dzieci „u takich jednych Żydów”. Tam poznała Waldka, którego potem poślubiła w Polsce. Od tamtej pory chłopak przestał mieszkać razem z Kiepskimi i zaczął wpadać na ul. Ćwiartki 3/4 jako gość, zwykle ze swoją „Jolasią”. Żona zdecydowanie go zdominowała. Nie szanuje męża, często na niego krzyczy, a nawet bije mężczyznę. Grozi mu również rozwodem i ogólnie uważa za nieatrakcyjnego. Prawdopodobnie zależy jej głównie na jego pieniądzach. Ferdek pała dużą niechęcią do synowej. Uważa, że ma zły wpływ na Waldka. Halina odwrotnie – podchodzi do Jolanty z dużą sympatią i często zaprasza na obiady. Charakterystycznym tekstem „Jolasi” jest: „chyba raczej nie inaczej”.


 

Pełna biografia »

Jolanta Pupcia Kiepska - powiązania postaci

Jolanta Pupcia Kiepska
Fot: Ja Fryta / Wikimedia Commons (CC BY-SA 2.0)
Aktor: Anna Ilczuk

Jolanta Pupcia Kiepska - Opinie

1 + 9 =

Świat według Kiepskich - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne