Fot: Shutterstock

Arnold Boczek

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Arnold Boczek, właśc. Arnold Leonzio Jan Boczek, to jeden z pierwszoplanowych bohaterów serialu „Świat według Kiepskich”, odgrywany przez Dariusza Gnatowskiego. Jest jednym z mieszkańców kamienicy przy ul. Ćwiartki 3 na osiedlu Kosmonautów we Wrocławiu. W tamtejszych mieszkaniach nie ma osobnej toalety, co wymusza spotkania z innymi sąsiadami przy wspólnym WC. Pozostali mieszkańcy wydają się z tego powodu wysoce niezadowoleni, jednak Boczek ma nieco inne nastawienie. Mimo iż mieszka na trzecim piętrze, korzysta z toalety na drugim, przyporządkowanej do mieszkań Ferdynanda Kiepskiego i Mariana Paździocha. Powoduje to nieustanne konflikty, zwłaszcza, że bohater przebywa tam niezwykle często, m. in. z powodu „obstrukcji bolesnej”. Tak naprawdę jest zapewne samotny i szuka partnerów do rozmowy, w przeciwieństwie bowiem do swoich sąsiadów nie posiada żony.


Jest leniwym, otyłym, trudno zbierającym myśli człowiekiem. Ze względu na swoją znaczną nadwagę bywa często wyśmiewany przez sąsiadów i nazywany „grubasem”. Pomimo tego nie traci dobrego humoru i wydaje się najbardziej optymistycznym spośród wspomnianych trzech mężczyzn. Nie bacząc na różnice i wzajemną niechęć, wielokrotnie uczestniczy z nimi zresztą we wspólnych libacjach alkoholowych.


Jego ulubione powiedzonka to „w mordę jeża” i (rzadziej) „w dupę węża”.


WYGLĄD


Boczek jest najmłodszy spośród trzech sąsiadów, choć jego otyłość i ogólne zapuszczenie niweluje tę różnicę wieku. Ma pulchną, kwadratową twarz, krótkie, czarne włosy i takiego samego koloru brodę, przyciętą zazwyczaj w tzw. podkowę. Najczęściej ubrany jest w dresowe spodnie, opinającą jego tułów podkoszulkę i zarzuconą na nią, rozpiętą koszulę lub bluzę. Uwielbia chodzić w kolorze pomarańczowym lub zielonym, choć czasem widzimy go też w pasiastej, jasnej piżamie, a jeśli nadarzy się ku temu okoliczność – w garniturze.


BIOGRAFIA


Niewiele wiemy o jego przeszłości. Podobno ma wykształcenie niepełne podstawowe i kiedyś mieszkał na wsi. Miał przygotowywać się do zostania zawodowym tancerzem baletowym, jednak odciągnął go od tego zapach i smak kiełbasy. Obecnie pracuje w rzeźni i jest wielkim miłośnikiem tamtejszych wyrobów. Często ogląda jednak także w telewizji balet mongolski.


W przeciwieństwie do Paździocha, pan Boczek dzieli z Ferdkiem zamiłowanie do piwa, co powoduje częste wizyty w mieszkaniu Kiepskich. Ich relacja oscyluje pomiędzy serdecznością a pogardą kierowaną przez Ferdynanda w kierunku sąsiada. W tym drugim przypadku najczęściej padają wyzwiska: „grubas”, „grubas pornograficzny”, „erosoman” czy „zboczek pieprzony”. Reakcja Arnolda jest wówczas dwojaka. Albo opuszcza pomieszczenie, stwierdzając: „moja noga tu więcej nie powstanie”, albo rzuca swoje flagowe „panie, nie obrażaj pan, dobre?”. Pomimo tego stałego odgrażania się, zawsze wraca do sąsiadów. Z toalety na górnym piętrze nie korzysta, gdyż uważa, że tam straszy.


 

Pełna biografia »

Arnold Boczek - powiązania postaci

Arnold Boczek
Fot: Ja Fryta from Strzegom / Wikimedia Commons (CC BY-SA 2.0)
Aktor: Dariusz Gnatowski
Profesja: rzeźnik

Arnold Boczek - Opinie

6 + 1 =

Świat według Kiepskich - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne