Betty Draper / Betty Francis - Mad Men


1 głosy
Mad Men
Oceń film
5.00

Betty Draper / Betty Francis

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Betty Draper jest żoną Donalda Drapera i matką jego dwójki dzieci. W serialu pokazana jest jako osoba psychicznie rozchwiana, którą relacje z mężem lub kłopoty z dziećmi szybko potrafią wyprowadzić z równowagi. Betty jest bardzo atrakcyjną kobietą, a kiedyś, przed małżeństwem, była modelką. Obecnie zajmuje się prowadzeniem domu i wychowywaniem dzieci. Po rozstaniu z Draperem wychodzi za mąż za polityka, Henry’ego Francisa.


WYGLĄD


Betty Draper to atrakcyjna blondynka o znakomitej figurze, była modelka. Nosi gustowne, eleganckie ubrania. W późniejszych sezonach serialu napięcia psychiczne i choroby skutkują u niej nadwagą i zmianą sylwetki.


BIOGRAFIA


Betty Draper poznajemy jako przykładną żonę, ale równocześnie kobietę rozchwianą psychicznie, którą mąż namawia do korzystania z usług psychoterapeuty.


Jej życie wyznacza schemat: przygotowywanie posiłków, dbanie o dom i dzieci, czekanie na powrót męża z pracy, wspólne kolacje, a czasem jedzone w samotności, kiedy mąż zamiast w domowej sypialni, spędza noc z kimś innym w hotelu.


Nie układa jej się również w relacjach z ojcem, który jest wdowcem (Betty nie ma zaufania do jego nowej partnerki).


Znudzona życiem żony, niemającej własnego zajęcia zawodowego i skazanej wyłącznie na zajmowanie się innymi, ucieka w życie towarzyskie (głównie spotkania z przyjaciółkami), alkohol, a nawet flirt. Choć w porównaniu z postępowaniem męża, który regularnie ją zdradza, jej wybryki (pocałunek z mężczyzną) wydają się czymś niewinnym.


Po całkowitej utracie zaufania do męża i rozwodzie, adorowana przez innego mężczyznę, polityka Henry’ego Francisa, wychodzi ponownie za mąż. W końcówce serialu Betty zmaga się z ciężką chorobą, mając przy tym wsparcie obecnego i byłego męża.


 

Pełna biografia »

Betty Draper / Betty Francis - powiązania postaci

Betty Draper / Betty Francis
Fot: Kathy Hutchins / Shutterstock.com
Aktor: January Jones

Betty Draper / Betty Francis - Opinie

2 + 2 =

Mad Men - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne