Fot: Shutterstock

Richard Speck

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Richard Speck został skazany za zabicie ośmiu studentek pielęgniarstwa i odsiaduje swój wyrok w więzieniu. Jego zachowanie było improwizowane i nieprzygotowane, dlatego zapomniał o jednej ze swoich ofiar. W rolę Specka wciela się Jack Erdie.


WYGLĄD


Speck ma siwe ufryzowane włosy i tatuaż na przedramieniu.


BIOGRAFIA


Sezon 1 


Richard Speck jest wkurzony na widok agentów FBI, jednak Bill uspokaja go, mówiąc, że nie oni zlecili przeszukanie jego celi. Nie zmienia to jego nastawienia i wciąż nie chce rozmawiać z agentami. Holden i Bill zwracają uwagę, że przyniósł on ze sobą małego ptaszka, którego trzyma w pięści. Kiedy próbują mu wytłumaczyć, czym się zajmują, zaczyna ich przeklinać. Speck od razu mówi, że nie jest jak inni mordercy, z którymi rozmawiają, po czym milknie. Holden zaczyna rozmawiać z nim o jego tatuażu, co nie podoba się Billowi. Ich taktyka zdecydowanie zawodzi, dlatego Holden decyduje się porozmawiać ze Speckiem jego językiem. To wywołuje falę jego zeznań – zaczyna opowiadać, że zabił kobiety, bo przychodziły kolejne i chciał je uciszyć. Przyznaje, że pierwszą udusił, a kolejne dźgnął. Jednej z nich udało się schować pod łóżkiem i dlatego przeżyła. Holden pyta go, czy zastanawia się, czemu to zrobił i dlaczego chciał się zabić. Speck gwałtownie zaprzecza, że miało to miejsce.


Bill jest rozczarowany tą rozmową i uważa, że niczego się nie dowiedzieli, Holden natomiast wręcz przeciwnie – wydaje się zafascynowany. Bill doradza mu zgubienie taśmy ze względu na kontrowersyjne słowa, których użył.


Wkrótce Speck wnosi pozew, skierowany wobec Holdena, a w Quantico pojawia się komisja, badająca ich metody. Nikt nie przejmuje się Speckiem, lecz muszą wykonać swoją pracę. Wypowiedziane przez Holdena słowa przyniosą duże konsekwencje dla zespołu.


 

Pełna biografia »

Richard Speck - powiązania postaci

Richard Speck
Aktor: Jack Erdie

Richard Speck - Opinie

6 + 3 =

Mindhunter - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne