Fot: Shutterstock

Charles Manson

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Manson przebywa w więzieniu w Kalifornii za podżeganie do zabójstwa siedmiu osób. Zaangażowane w jego sektę osoby mają sprzeczne postawy wobec jego udziału w zabójstwach. Manson sam twierdzi, że jest niewinny i nie kazał robić nikomu tego, czego sam nie chciał. W rolę Mansona wciela się Damon Herriman.


WYGLĄD


Manson ma długie brązowe włosy i brodę. Nosi niebieski więzienny uniform. Jest niski, lecz stara się to zatuszować.


BIOGRAFIA


Sezon 2 


Bill i Holden przychodzą, by porozmawiać z Mansonem, jednak zanim ten zechce wyjść z celi, powracają do Kempera. Kiedy w końcu Manson zgadza się na rozmowę z agentami, Bill powiadamia go, że chcą go wypytać o jego związki z „Rodziną” – grupą młodych osób, która uległa jego wpływowi i dokonała brutalnych morderstw. 


Mimo że Manson o zbrodnie oskarża właściwie zaniedbujących swe dzieci rodziców, agenci wiedzą, że nikt nie działał bez jego zgody. Część wyznawców broniła Mansona, po dokonanych przez „Rodzinę” morderstwach, część oskarżała. Mansonowi udaje się wymijająco odpowiedzieć na każde pytanie, jakie zadają Bill i Holden, a winę za śmierć Tate i LaBianców ponoszą według niego członkowie społeczeństwa, źle wychowujący swoje dzieci.


Oskarża zeznających o kłamstwa i zeznawanie jedynie na swoją korzyść – twierdzi, że chcieli się oczyścić z zarzucanych im siedmiu morderstw. Kiedy Bill pokazuje Charlesowi książkę, którą o nim napisano, ten wyśmiewa tezy autora. Bill przywołuje fakty – izolację nastolatków poddanych wpływowi narkotyków i indoktrynacji Charlesa. Ten jednak twierdzi, że morderstwa były pomysłem Texa i Sadie. Kiedy Bill ma dosyć słuchania bzdur Mansona, unosi się i przestaje kontrolować. Manson zaczyna krytykować jego zachowanie, zarzuca mu, że nie jest wolny, a na jego twarzy widać ból. Bill kończy rozmowę i wychodzi. Manson komplementuje okulary Holdena i prosi o nie. Kiedy agenci wychodzą, słyszą, że Manson chwali się, że zwinął okulary agentowi FBI, za co trafia do izolatki.


 

Pełna biografia »

Charles Manson - powiązania postaci

Charles Manson
Fot: Kathy Hutchins / Shutterstock.com
Aktor: Damon Herriman
Profesja: przywódca sekty "Rodzina"

Charles Manson - Opinie

6 + 7 =

Mindhunter - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne