Fot: Shutterstock

Edmund Kemper

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Kemper odsiaduje wyrok w więzieniu za zamordowanie swej matki i kilku studentek. Jego zbrodnie były na tyle brutalne, że zainteresowały Holdena Forda, chcącego badać seryjnych przestępców. Edmund jest inteligentny, gadatliwy i kulturalny, co odróżnia go od innych seryjnych morderców. W przeszłości chciał dołączyć do policji, jednak odrzucono go ze względu na zbyt wysoki wzrost lub pobyt w zakładzie psychiatrycznym. Ed jest dumny ze swoich morderstw i z tego, że nikt go nie znalazł, dopóki sam się nie przyznał.
W rolę Kempera wciela się Cameron Britton.


WYGLĄD


Ed jest wysokim i silnie zbudowanym mężczyzną. Ma ciemne włosy i nosi okulary. 


BIOGRAFIA


Sezon 1 


Edmund zostaje odwiedzony przez Holdena, który wzbudza jego zainteresowanie. Jako że nie miewa zbyt wielu gości, zgadza się na przeprowadzenie z nim rozmowy.  Szybko dostrzega, że Holden jest bardzo spięty. W trakcie ich pierwszego spotkania opowiada o pobycie w zakładzie psychiatrycznym, gdzie rzekomo przechytrzył wszystkich lekarzy oraz o tym, że chciał dołączyć do policji. Podczas kolejnej rozmowy z Holdenem opowiada o swojej matce, która była asystentką na uczelni i nienawidziła mężczyzn. Syn przypominał jej męża, z którym nie wyszło jej małżeństwo, w wyniku czego pogardzała synem. Ed uważa, że kobiety tylko chcą upokorzyć mężczyzn za pomocą różnych strategii.


W trakcie kolejnej wizyty Holden pojawia się już z Billem, a Kemper opowiada o zabójstwie swojej matki i o wpływie, jaki na niego miała. Wspomina także o poniżaniu, jakiego doznawał.


Wkrótce Holden przestaje przyjeżdżać w odwiedziny do Eda, co ten bardzo przeżywa.  Zaczyna pisać listy do Holdena, a kiedy czyta w gazecie wywiad z agentami FBI, chce dowiedzieć się, czy Holden wciąż jest jego przyjacielem. Jako że bohater mu nie odpisuje i go nie odwiedza, postanawia targnąć się na swoje życie, przez co ląduje w szpitalu. Tam odwiedza go Holden i wreszcie mają okazję porozmawiać. Ed czuje się wykorzystany i nie podoba mu się to, co Holden mówił o nim w wywiadzie. Żąda wyjaśnień od agenta, którego uważał za przyjaciela. Holden jest zmuszony opowiedzieć mu o metodologii, jaką przyjęło FBI. Kiedy Ed zaczyna wspominać, dlaczego zabił swoje ofiary, zwraca uwagę na to, że z łatwością mógłby zabić także Holdena. Agent dostaje ataku paniki i ucieka z pomieszczenia szpitalnego.


Sezon 2 


Holden i Bill postanawiają porozmawiać z Edem, kiedy muszą czekać w więzieniu na Charlesa Mansona. Kemper dokładnie wie, po co przyjechali, lecz cieszy się z wizyty. Zaczyna opowiadać im o Mansonie, lecz Holden przerywa mu, mówiąc, że chcą rozmawiać o nim – a dokładniej, o tym, dlaczego powracał na miejsca zbrodni. W Edzie budzi się zainteresowanie aktualną sprawą, nad którą pracują agenci, lecz nie mogą oni zdradzać szczegółów. Daje im jednak kilka istotnych uwag dotyczących natury seryjnych morderców. Na odchodne ostrzega, by nie gapili się na Mansona.


 

Pełna biografia »

Edmund Kemper - powiązania postaci

Edmund Kemper
Fot: DFree / Shutterstock.com
Aktor: Cameron Britton
Profesja: seryjny morderca

Edmund Kemper - Opinie

1 + 6 =

Mindhunter - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne