Fot: Shutterstock

Helen Deardorff

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Helen jest dyrektorką sierocińca dla dziewcząt Methuen Home. Jest surowa wobec podopiecznych i pilnuje, żeby w ośrodku panował porządek i spokój. Zależy jej na tym, by dziewczęta wyrosły na bogobojne i dobrze wychowane kobiety. Do jej głównych obowiązków należy kontakt z rodzinami, chcącymi adoptować dziecko. Dba, by dziewczęta z jej ośrodka trafiły do dobrych domów, nawet jeśli musi posłużyć się kłamstwem, aby dopełnić formalności związanych z adopcją.
W rolę Helen wciela się Christiane Seidel.


WYGLĄD


Helen jest elegancką kobietą, noszącą gustowne suknie i dokładny makijaż. Ma upięte brązowe włosy.


BIOGRAFIA


Po wypadku, w którym umiera Alice – matka Beth – dziewczynka zostaje sierotą i trafia pod opiekę Helen. Bohaterka wydaje się zmartwiona sytuacją młodej Beth, jednak pragnie najpewniej kupić jej zaufanie. Zabiera jej jedyną pamiątkę po matce, jaką jest sukienka z haftem i przebiera w schludny uniform – taki sam jak u reszty podopiecznych. Helen oprowadza Beth po ośrodku, przedstawia jej pracowników, z którymi będzie miała kontakt: nauczycielkę śpiewu – pannę Lonsdale oraz pana Fergussona.


Kiedy do sierocińca przybywa pan Ganz, kontaktuje się z panią Deardorff w celu uzyskania zgody na udział Beth w turnieju szachowym. Helen wyraża swe obawy związane z obecnością dziewczynki w publicznym liceum, jednak przekonana przez pana Ganza, ostatecznie udziela zgody. Wkrótce po tym zabrania Beth gry w szachy w piwnicy, sugerując, że jest to gorszące, by dziewczynka spędzała czas w takim miejscu. 


Kiedy Beth po latach wraca do sierocińca, widzi w oddali Helen, ta jednak jej nie poznaje i zwraca się do niej jak do jednej z podopiecznych. Helen podpiera się laską i ma problemy z poruszaniem się.


 

Pełna biografia »

Helen Deardorff - powiązania postaci

Helen Deardorff
Fot: lev radin / Shutterstock.com
Aktor: Christiane Seidel
Profesja: dyrektorka sierocińca

Helen Deardorff - Opinie

4 + 9 =

Gambit królowej - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne