Fot: Shutterstock

Pan Shaibel

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


William Shaibel był dozorcą w sierocińcu, do którego trafiła Beth. Należał także do klubu szachowego. Nauczył Beth grać w szachy i zapoznał z panem Ganzem, który zorganizował dla niej pierwszy turniej z uczniami liceum. Pan Shaibel był samotnikiem, uwielbiającym grę w szachy i traktującym ją z ogromnym szacunkiem. Stopniowo wtajemniczał Beth w zasady gry w szachy, podziwiając jej talent. Pan Shaibel zmarł kilka lat po tym, jak jego uczennica opuściła sierociniec. Do końca życia zbierał wycinki z gazet z informacjami o sukcesach Beth.
W rolę pana Shaibela wciela się Bill Camp.


WYGLĄD


Pan Shaibel jest starszym, wąsatym mężczyzną o łysiejących siwych włosach.


BIOGRAFIA


Beth natknęła się na pana Shaibela podczas czyszczenia gąbki z kredy – mężczyzna siedział w piwnicy przy szachownicy. Beth od razu zafascynowała się tą tajemniczą grą. Wkrótce po tym została uczennicą Williama, który raz w tygodniu pokazywał jej, jak się gra w szachy. Był dla niej dość surowym nauczycielem, stopniowo zdradzającym tajniki gry. Dzięki temu Beth nauczyła się szacunku do tej gry i wiedziała, jakich zasad nie wolno łamać i kiedy powinna zrezygnować z dalszej rozgrywki.


Pan Shaibel zapoznał Beth z panem Ganzem, który zaprosił ją do koła szachistów w liceum, gdzie Beth symultanicznie grała ze starszymi nastolatkami. 


Beth, żyjąc już u Wheatleyów, potrzebowała 5 dolarów, aby zgłosić się do pierwszego turnieju. Po odmowie Almy wysłała list do pana Shaibela. Znów dzięki niemu jej kariera szachistki mogła nabrać tempa.


Kiedy pan Shaibel zmarł, Jolene powiadomiła Beth o jego śmierci i razem z nią wybrała się na pogrzeb mężczyzny. W podzięce dla swego nauczyciela Beth zawsze dbała o to, aby w wywiadach umieszczono informacje o jej mentorze.


 

Pełna biografia »

Pan Shaibel - powiązania postaci

Pan Shaibel
Fot: Ron Adar / Shutterstock.com
Aktor: Bill Camp
Miejsce śmierci: sierociniec
Profesja: dozorca w sierocińcu

Pan Shaibel - Opinie

10 + 3 =

Gambit królowej - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne