Fot: Shutterstock

Vasily Borgov

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Borgov jest szachistą pochodzącym z ZSRR. Nosi tytuł mistrza świata i uchodzi za bardzo silnego przeciwnika. Ma żonę oraz syna, którzy towarzyszą mu podczas turniejów. Napisał książkę o swojej grze w szachy i boi się, że w końcu przestanie wygrywać z dużo młodszymi graczami. Borgov pokonał Beth w mistrzostwach w Nowym Meksyku i Paryżu, jednak przegrał z nią podczas turnieju w Moskwie.
W jego rolę wciela się Marcin Dorociński.


WYGLĄD


Borgov posiada krótkie czarne włosy i ciemne oczy. Zazwyczaj ma na sobie elegancki garnitur.


BIOGRAFIA


Jeszcze zanim Beth spotka na swojej drodze genialnego szachistę, słyszy krążące o nim legendy i zaczyna odczuwać lęk przed przyszłym starciem. Do ich pierwszego zetknięcia dochodzi w Nowym Meksyku. Borgov wraz z dwoma najlepszymi szachistami szykuje się do pojedynku. Towarzyszą mu także agenci KGB, pilnujący by nie uciekł. Beth ma okazję podsłuchać w windzie rozmowę Borgova, który nie ma świadomości, że jego rywalka zna rosyjski. Podczas pierwszej wspólnej rozgrywki Beth zostaje pokonana przez Borgova.


Beth i Borgov spotykają się ponownie, tym razem w Paryżu. Harmon ponownie przegrywa, gdyż nie potrafi skupić się na grze przez wypity w stresie alkohol. Dodatkowe spóźnienie tylko pogarsza jej sytuację. 


Ostatnia rozgrywka dwójki szachistów odbywa się już w Związku Radzieckim na specjalnym turnieju dla zaproszonych graczy. Beth wygrywa z każdym przeciwnikiem, by w końcu stanąć do walki z Borgovem. Partia szachów zostaje jednak przerwana i ma być kontynuowana następnego dnia. Borgov kupuje tym sposobem więcej czasu na przemyślenie swej strategii i rozmowę z pozostałymi rosyjskimi szachistami.


 

Pełna biografia »

Vasily Borgov - powiązania postaci

Vasily Borgov
Fot: Jacek Proszyk / Wikimedia Commons (CC BY-SA 4.0)
Aktor: Marcin Dorociński
Profesja: szachista

Vasily Borgov - Opinie

1 + 3 =

Gambit królowej - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne