Fot: Piotr Zajac / Shutterstock.com

Raoul Silva

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Raoul Silva to były agent MI6, uznany przez agencję za zmarłego. Uważa, że został zdradzony przez agencję, dlatego wkracza na drogę przestępczą, stając się cyberterrorystą. Inteligentny i niebezpieczny. Z jednej strony opanowany, z drugiej skłonny do furii. Szokuje zachowaniem, słowami i skłonnościami sadystycznymi (nawet ból zadaje z uśmiechem). Pała żądzą zemsty do szefowej wywiadu, M, rozpamiętując dawną służbę pod jej kierownictwem. Uważa, że w czasie służby zostawiła go na pastwę wrogów. 


WYGLĄD


Wysoki, muskularny mężczyzna. Ma dłuższe, bardzo jasne, tlenione włosy. Nosi protezę górnej szczęki – ukrywa w ten sposób okaleczenia i ubytki wyrządzone nieudanym połknięciem kapsułki z cyjankiem. Ubiera się elegancko. Sięga również po przebrania, by ukryć swoją tożsamość (dokonując zamachu terrorystycznego ma na sobie mundur policyjny). Podczas decydującego starcia z Bondem Silva ma na sobie długi czarny płaszcz, czarną koszulę i wojskowe buty. 


BIOGRAFIA


Raoul Silva to groźny przeciwnik brytyjskiego wywiadu. Ten skuteczny cyberprzestępca doprowadza do eksplozji budynku, będącego siedzibą MI6 w Londynie. Celowo zostawia cyfrowe ślady, a także infekuje rządowe komputery, bawiąc się w kotka i myszkę z brytyjską policją i służbami specjalnymi. Od początku zaznacza, kto w tym starciu jest górą.


Jego spotkanie z Jamesem Bondem to bardzo ciekawa konfrontacja dwóch agentów (byłego i obecnego). Silva proponuje Bondowi dołączenie do organizacji przestępczej, widząc w nim mocnego potencjalnego sojusznika. Uważa, że obu agentów łączy jedno – poczucie zdradzenia przez swoich mocodawców. Silva usiłuje przekonać 007, że kiedy przestanie już być użytecznym agentem, MI6 nie zawaha się go poświęcić, tak jak to się stało z nim. Opowiadając o tym, Silva demonstruje swoje okaleczenia – brak uzębienia, ubytek w szczęce i inne obrażenia ciała, z których to najpaskudniejsze, w jamie ustnej, powstało wskutek wypalenia cyjankiem potasu. Kiedy wyciąga protezę z ust, wygląda jak demon z zapadniętym policzkiem.


Gdy Bond odmawia współpracy, Silva zamierza zemścić się już nie tylko na swojej dawnej szefowej, M, którą obwinia za to, kim się stał, ale także na wiernym jej do końca agencie. 


Aby zademonstrować swoją bezwzględność, zabija, niemal dla zabawy, towarzyszącą Bondowi kobietę. Jednak pokonany przez Bonda, trafia do podziemnej kryjówki MI6 i zostaje uwięziony w - wydawałoby się świetnie zabezpieczonym - areszcie. Nic jednak bardziej mylnego – dzięki sprytowi, inteligencji i silnym wpływom, Silva wydostaje się na wolność i postanawia poważnym atakiem terrorystycznym zdestabilizować Londyn i władzę państwową. Z grupą terrorystów przebranych w mundury policyjne atakuje miejsce, w którym odbywa się poważna debata na temat bezpieczeństwa państwa. Jego celem jest tam zabicie M, szefowej wywiadu. 


Atak zostaje udaremniony, a wściekły Silva podejmuje wyzwanie rzucone przez Bonda. Mając potężne wsparcie, wyrusza rozprawić się z agentem w Szkocji, dokąd Bond schronił się wraz z szefową MI6. 

Pełna biografia »

Raoul Silva - powiązania postaci

Raoul Silva
Fot: Featureflash Photo Agency / Shutterstock.com
Aktor: Javier Bardem

Raoul Silva - Opinie

8 + 9 =

Skyfall - podobne filmy

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne