Fot: Piotr Zajac / Shutterstock.com

Gareth Mallory

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Gareth Mallory przewodniczy rządowej komisji ds. Wywiadu i Bezpieczeństwa Wielkiej Brytanii. Postrzegany jest jako biurokrata, w rzeczywistości to doświadczony, były żołnierz SAS (elitarnej jednostki sił zbrojnych), który trzy miesiące spędził w niewoli IRA.


WYGLĄD


Dojrzały mężczyzna, ubierający się w bardzo angielskim stylu i nieco „old fashioned” – ciemny prążkowany garnitur, stonowana niebieska koszula, szelki, bordowy krawat. Ma jasne, gładko zaczesane do tyłu, nieco przerzedzone już włosy.


BIOGRAFIA


Gareth Mallory otrzymał mało wdzięczną rolę poinformowania M o zamiarach rządu zaproponowania jej dobrowolnego odejścia, zamiast zwolnienia z funkcji szefa MI6. Bezpośrednim powodem takiej decyzji jest wyciek z MI6 listy tajnych agentów, którzy w strukturach terrorystycznych na całym świecie działają na rzecz Wielkiej Brytanii. Mallory wykłada karty na stół - jednoznacznie sugeruje, że dobrowolne odejście na emeryturę (z honorami i odpowiednim uposażeniem) będzie dla M korzystniejsze niż dymisja na polecenie szefa rządu. 


Jednocześnie Mallory wstawia się za szefową MI6 podczas przesłuchania jej przez przedstawicieli rządu, a potem, w czasie ataku terrorystycznego, zasłania ją własnym ciałem przed kulą, która była przeznaczona dla niej. Nastepępnie bierze czynny udział w walce z napastnikami, sprawnie posługując się przy tym bronią. Daje tym samym dowód swojego zahartowania i doświadczenia w działaniach operacyjnych. Odtąd Mallory nie jest już postrzegany jako zasiedziały pracownik, działający wyłacznie zza biurka. Zyskuje szacunek u pracowników agencji i uznanie w oczach samego agenta 007. 


 

Pełna biografia »

Gareth Mallory - powiązania postaci

Gareth Mallory
Fot: Featureflash Photo Agency / Shutterstock.com
Aktor: Ralph Fiennes

Gareth Mallory - Opinie

1 + 9 =

Skyfall - podobne filmy

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne