Fot: Piotr Zajac / Shutterstock.com

Eve Moneypenny

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Eve to początkowo agentka wywiadu, która, podobnie jak Bond, pracuje przy zadaniach terenowych. Powierza jej się równie niebezpieczne misje co innym agentom. Eve z czasem wybiera jednak pracę, w której będzie się czuła mniej zagrożona i zostaje asystentką szefa MI6, pracując w biurze. Z Bondem łączy ją niedopowiedziane napięcie erotyczne, choć nigdy nie dochodzi między nimi do seksualnego zbliżenia. 


WYGLĄD


Ładna, ciemnoskóra młoda kobieta. Ciemne włosy, mocno kręcone. Podczas zadania w terenie nosi wygodne, swobodne ubranie – sportowe obuwie, elastyczne spodnie, jasną wiatrówkę. Kiedy spotyka się z Bondem w hotelu oraz w kasynie, wygląda bardzo szykownie – nosi na zmianę czerwoną sukienkę oraz czarną wieczorową suknię, w której wygląda niezwykle atrakcyjnie.


BIOGRAFIA


Eve otrzymuje jedno ze swoich pierwszych zadań w terenie – pomaga Bondowi w pościgu za przestępcą, który, zabijając agentów, wykradł z komputera ważny dysk, zawierający nazwiska osób, pracujących potajemnie na rzecz Wielkiej Brytanii. Eve podczas pościgu ma oddać strzał z karabinku snajperskiego. Mierzy w stronę walczących ze sobą Bonda i ściganego przez niego przestępcy. Ma wątpliwości, czy w tak trudnych warunkach, kiedy dwóch mężczyzn szamocze się ze sobą, powinna strzelać. Jednak rozkaz M jest wyraźny. Eve pociąga za spust. Niestety, ofiarą strzału staje się agent 007. Przestępca ucieka.


Eve, po tej akcji zakończonej fiaskiem, zostaje odsunięta czasowo od pracy w terenie. Na szczęście Bond przeżył. Kiedy Eve spotyka się z nim, oboje wyjaśniają sobie całe zajście, Bond nie chowa do niej urazy i wszystko obraca w żart. Eve mówi mu, że jak tylko skończy za biurkiem „odpokutowywać” tę nieudaną misję, chce wróci do pracy jako czynna agentka w terenie. 


Jednak po strzelaninie z terrorystami, a potem po tragicznej śmierci M, Eve świadomie wybiera pracę w charakterze asystentki nowego szefa wydziału, Mallory’ego. Za biurkiem czuje się bezpieczniej i nie chce już uczestniczyć w tak groźnych misjach. 


W końcowej scenie, Bond, wchodząc do gabinetu nowego M, zwraca się do Eve, że tak naprawdę nie zostali sobie należycie przedstawieni. „Nazywam się Eve Moneypenny” - odpowiada dziewczyna (panna Moneypenny to postać znana ze wszystkich poprzednich serii Bonda). 


 

Pełna biografia »

Eve Moneypenny - powiązania postaci

Eve Moneypenny
Fot: Kathy Hutchins / Shutterstock.com
Aktor: Naomie Harris

Eve Moneypenny - Opinie

3 + 3 =

Skyfall - podobne filmy

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne