Fot: Piotr Zajac / Shutterstock.com

James Bond

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


James Bond jest agentem brytyjskiego wywiadu, który po nieudanej misji zwątpił w sens swojej służby. Powraca do niej, gotów doprowadzić do zakończenia fali terroryzmu, jaka zagraża nie tylko zwykłym obywatelom, ale i samej agencji. Konsekwentnie doprowadza do starcia, z którego wyjdzie tylko jeden zwycięzca.


WYGLĄD


Zwątpienie, odcięcie się od służby i uzależnienie od alkoholu zostawiają ślady w fizycznym wyglądzie Bonda. Agent nie sprawia wrażenia już tak sprawnego fizycznie. Ma podpuchnięte oczy, zmęczoną twarz. Potem wraca do dawnej kondycji i znów na jego obliczu rysuje się zdecydowanie i gotowość do działania. James Bond ma wysportowaną, sprężystą sylwetkę oraz krótkie, jasne włosy. Nosi dobrej jakości, doskonale skrojone garnitury. Porusza się stylowym, kultowym już modelem samochodu marki Aston Martin. 


BIOGRAFIA


Poważnie ranny Bond (postrzelony podczas ryzykownej akcji przeprowadzanej przez wywiad MI6) zaszywa się w odludnym miejscu gdzieś na wyspie. Sięgając po alkohol i leki, oddając się hazardowi, pragnie zapomnieć o przeszłości i o tym, w jaki sposób zakończył służbę w MI6. Agencja uznaje go za zaginionego.


Przypadkowo obejrzana w telewizji relacja reportera w Londynie, przedstawiająca siedzibę MI6 po poważnym ataku bombowym, sprawia, że James Bond chce tam wrócić i robić to, co umie najlepiej: dbać o bezpieczeństwo Wielkiej Brytanii, a kiedy trzeba, również zabijać w imię zachowania spokoju obywatelskiego. 


Test sprawnościowy, dzięki któremu agent może zostać ponownie przywrócony do służby, nie wychodzi najlepiej. Atmosfera w MI6 też nie jest dobra – Bond wciąż żywi też urazę do swojej przełożonej, M, która wydała ryzykowny rozkaz oddania strzału do przestępcy, z którym walczył Bond (strzał ten dosięgnął Bonda, a nie jego wroga). 


W nowej misji agent 007 musi zmierzyć się z inteligentnym i bezwzględnym przeciwnikiem. To Raoul Silva, człowiek, który w przeszłości również służył w agencji, ale po fiasku pewnego zadania, zdany tylko na siebie, przeżył tortury, po których jego ciało zostało oszpecone. Silva ma teraz jeden cel – zabójstwo M, która jego zdaniem odpowiada za to, kim się stał.


Bond wygrywa z nim pierwsze starcie. Udaje mu się doprowadzić do aresztowania Silvy. Jednak uwolnienie go okazuje się tylko kwestią czasu. Przeciwnik znów triumfuje. 


James Bond staje się obiektem bezpośredniego ataku przestępcy, a do kolejnej konfrontacji dochodzi podczas strzelaniny w budynku rządowym. Agentowi udaje się uchronić od śmierci swoją przełożoną, M. Postanawia ukryć się z nią w górach na terenie Szkocji, w posiadłości, która jest dawnym domostwem Bonda – tam się wychował i dorastał. To miejsce staje się też polem ostatecznej rozgrywki z terrorystami. Bond niejako zwabia ich tam i w walce nierównych sił zastawia pułapki, a także liczy na swój spryt i wspierającego go w starciu krewnego ze Szkocji, któremu powierza zadanie ochronienia samej M. Finał tej walki rozgrywa się na ruinach doszczętnie zniszczonej posiadłości. Bond wygrywa, ale ceną tego morderczego starcia jest śmierć bliskiej mu osoby.


 

Pełna biografia »

James Bond - powiązania postaci

James Bond
Fot: Featureflash Photo Agency / Shutterstock.com
Aktor: Daniel Craig
Profesja: agent brytyjskiego wywiadu

James Bond - Opinie

7 + 5 =

Skyfall - podobne filmy

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne