Fot: Piotr Zajac / Shutterstock.com

Q

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Q to nowy kwatermistrz agenta 007 oraz spec od bezpieczeństwa cyfrowego. Jego zadaniem jest zapewnienie Jamesowi Bondowi niezbędnego wyposażenia: broni, pojazdu i łączności. Q wydaje się zbyt młody na tę funkcję, jednak swoją błyskotliwością i umiejętnością przeciwstawienia się cyberatakowi udowadnia, że jest niezwykle wartościowym ogniwem w agencji.


WYGLĄD


Młody mężczyzna w typie studenta renomowanej uczelni. Czupryna ciemnych włosów, okulary. Nienagannie ubrany, stylowo – krawat, biała koszula, kraciaste spodnie i beżowy, dopasowany rozpinany sweter. 


BIOGRAFIA


Q, jako nowy kwatermistrz Bonda, zjawia się na umówionym z nim spotkaniu w publicznym miejscu – w National Gallery. Obaj siadają przed obrazem Wiliama Turnera, zatytułowanym „Ostatnia droga Temeraire'a”, namalowanym w 1839 roku. Scena ta ma w filmie symboliczne znaczenie. Przedstawiony na płótnie Turnera statek to wspaniała wojenna galera, płynąca po swojej ostatniej bitwie do stoczni, gdzie miała ulec rozbiórce. Q i Bond na tle tego alegorycznego obrazu rozmawiają o kondycji, bądź co bądź, niemłodego już agenta 007.


Q początkowo nie zyskał aprobaty Bonda co do swojej osoby i tego, czym ma się zajmować. A jako kwatermistrz ma dbać o wyposażenie agenta we wszelką niezbędną pomoc techniczną. Bond uważa, że Q jest na to za młody. Odpowiedź Q jednak go zaskakuje. Młody kwatermistrz twierdzi z pewnością w głosie, że siedząc w piżamie z kubkiem kawy i mając do dyspozycji wyłącznie laptop, jest w stanie więcej zdziałać niż agent w terenie, wymachujący swoim pistoletem. Cięta odpowiedź i poczucie humoru Q przekonują Bonda, że ma do czynienia z kimś kompetentnym, na kogo w przyszłości będzie mógł liczyć.


Na umiejętności Q, jako niezawodnego informatyka, a nie tylko speca od zabezpieczenia broni, pojazdów i łączności, liczy także całe MI6, kiedy sieć komputerowa agencji staje się celem cyberataku. Q (z pomocą Bonda) rozpracowuje zaszyfrowaną mapę, która wyjaśnia, w jakie obiekty zamierza uderzyć terrorysta. 


 

Pełna biografia »

Q - powiązania postaci

Q
Fot: Featureflash Photo Agency / Shutterstock.com
Aktor: Ben Whishaw

Q - Opinie

1 + 2 =

Skyfall - podobne filmy

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne