Fot: Piotr Zajac / Shutterstock.com

Sévérine

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Sévérine jest dziewczyną, którą terrorysta nazwiskiem Silva wykorzystuje do własnych celów. Dziewczyna jest od niego całkowicie zależna, ponieważ Silva wpoił w niej poczucie długu, zabierając ją z domu publicznego, by nie musiała pracować jako prostytutka. Sévérine, chcąc uwolnić się od życia na łasce terrorysty, oddaje się pod protekcję Bonda.


WYGLĄD


Atrakcyjna młoda kobieta o orientalnej urodzie. Ma ciemne, gęste, długie i falowane włosy, nosi wyraźny makijaż. W kasynie ubrana jest w czarną, prześwitującą sukienkę. Wygląda bardzo atrakcyjnie.


BIOGRAFIA


Bond po raz pierwszy zobaczył Sévérine podczas potajemnej transakcji zakupu obrazu Modiglianiego. Dziewczyna wpatruje się w agenta, stojąc w oknie sąsiedniego wieżowca i jest świadkiem stoczonego przez niego śmiertelnego pojedynku ze swoim wrogiem, sprawcą kradzieży dysku zawierającego ważne dane. 


Przy pokonanym przestępcy 007 znajduje m.in. żeton. Napis na nim sugeruje, że żeton można wymienić na gotówkę w jednym z kasyn w chińskim regionie Makau. Agent udaje się tam i ponownie spotyka piękną Sévérine. Dziewczyna zapamiętała go z tamtych wydarzeń. 


Podczas rozmowy przy drinku Sévérine wygląda na przestraszoną. Jest cały czas ochraniana przez dwóch, czasem trzech ludzi. W końcu Bond domniemywa, że to nie ochrona a pilnowanie jej, niczym zniewolonej kobiety. Na jej nadgarstku zauważa tatuaż, świadczący o tym, że była zmuszana do pracy w domu publicznym. Sévérine opowiada mu o sobie i o mężczyźnie, który ją stamtąd wyciągnął. To cyberterrorysta, Silva, odpowiedzialny za ataki w Londynie, w tym za ten na siedzibę MI6. Sévérine jest od niego zależna, czuje się, jakby była jego własnością. Silva wyraźnie budzi w niej strach.


Bond proponuje dziewczynie, że uwolni ją od tego zależnego układu w zamian za informacje. Sévérine sugeruje jednak coś więcej – zabierze go na wyspę, na której Silva urządził swoją kwaterę. Tam oboje zostają pojmani, a sadystyczny Silva proponuje Bondowi koszmarną rozrywkę. Stawia na głowie dziewczyny kieliszek z whisky i urządza zawody strzeleckie. Bond celowo chybia, a Silva zabija ją z zimną krwią. 


 

Pełna biografia »

Sévérine - powiązania postaci

Sévérine
Fot: Featureflash Photo Agency / Shutterstock.com
Aktor: Bérénice Marlohe

Sévérine - Opinie

8 + 5 =

Skyfall - podobne filmy

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne