Fot: NeydtStock / Shutterstock.com

Nairobi

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Ágata Jiménez ps. Nairobi to bohaterka serialu „Dom z papieru”, grana przez Albę Flores. Jest jedną z ośmiu osób wybranych przez Profesora do napadu na mennicę. Już jako nastolatka fałszowała pieniądze. Również jako nastolatka zaszła w ciążę. Samotnie wychowywała syna, którego w wieku trzech lat odebrała jej opieka społeczna. W momencie napadu na mennicę chłopak ma 7 lat. Kobieta chce go odebrać po napadzie. W przeszłości urodziła także córkę. 


WYGLĄD


Nairobi ma ciemne, długie włosy i dość ciemną karnację.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Nairobi bierze udział w napadzie na mennicę. To ona odkrywa, że Mónica, którą Denver miał zastrzelić, jednak żyje. Kiedy Moskwa i Denver próbują uratować nogę zakładniczki, do akcji wkracza Nairobi i pomaga kobiecie. Później kobieta wdaje się w konflikt z Berlinem.


Sezon 2


Konflikt między Nairobi a Berlinem nie ustaje. Kobieta szantażuje wspólnika zniszczeniem jego leków. W końcu udaje jej się przejąć na chwilę władzę w mennicy. Później Nairobi słyszy, jak jedna z zakładniczek, która wdała się w romans z Berlinem, mówi, że zrobiła to tylko po to, żeby przetrwać.


Sezon 3


Grupa ponownie łączy siły, tym razem, by napaść na Bank Hiszpanii. Profesor zabiera wszystkich do klasztoru, który wiele lat wcześniej pokazał mu Berlin. Tam planują napad. 


Inspektorka policji Alicia Sierra zostawia w banku misia, który należał do syna Nairobi. W zabawce umieszczony jest telefon, przez który kontaktuje się później z Nairobi, proponując ofertę. Podczas jednej z rozmów inspektorka pokazuje kobiecie jej syna, a wtedy policyjny snajper strzela do Nairobi, ciężko ją raniąc w klatkę piersiową.


Sezon 4


Nairobi po postrzale jest w ciężkim stanie. Ostatecznie to Tokio podejmuje się przeprowadzenia ryzykownej operacji. Pomaga jej w tym chirurg z Pakistanu, z którym kobieta kontaktuje się poprzez wideorozmowę. Operacja udaje się, Nairobi odzyskuje przytomność.


Nairobi wdaje się w romans z Bogotą. Z retrospekcji dowiadujemy się także, że przed napadem poprosiła Profesora, by został ojcem jej dziecka, a ten się zgodził.


Gandia bierze Nairobi jako zakładniczkę. Ostatecznie strzela jej w głowę, a ta umiera. 


 

Pełna biografia »

Nairobi - powiązania postaci

Nairobi
Fot: https://www.youtube.com/channel/UCQrJgMBT1_JJTkTgmiBo5Zw / Wikimedia Commons, CC BY 3.0
Aktor: Alba Flores
Data śmierci: sezon 4, odcinek 8
Kto zabił: César Gandía
Miejsce śmierci: Bank Hiszpanii
Profesja: przestępca

Nairobi - Opinie

9 + 3 =

Dom z papieru - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne