Fot: NeydtStock / Shutterstock.com

Profesor

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Sergio Marquina ps. Profesor to bohater serialu „Dom z papieru”, w którego wciela się Álvaro Morte. Zaplanował napad na Królewską Mennicę Hiszpanii, a później nadzorował napad na Bank Hiszpanii, który był obmyślany przez Berlina i Palermo. Od wczesnych lat planował napady, w wieku 19 lat przestał odnawiać dowód osobisty, by utrudnić swoje rozpoznanie. Berlin był jego przyrodnim bratem. Posługuje się także fałszywą tożsamością Salvadora „Salvy’ego” Martina.


WYGLĄD


Profesor ma ciemnobrązowe, nieco dłuższe włosy. Nosi okulary, ubiera się dość elegancko – w koszule, krawat i marynarki. 


BIOGRAFIA


Sezon 1


Profesor zwerbował ośmiu przestępców do napadu na mennicę. Grupa przechodzi pięciomiesięczne szkolenie i poznaje zasady, których musi się trzymać. Jedna z nich zakazuje wchodzenia im ze sobą w relacje. 


Podczas akcji Profesor zbliża się do inspektorki policji rozpracowującej napad – Raquel Murillo. Poznają się w barze, a później, dzięki podsłuchowi, mężczyzna słyszy, jak kobieta rozmawia na jego temat z kolegą z pracy. Negocjatorka jest nieświadoma, że „Salva" to właśnie Profesor. Zostaje sporządzony także rysopis Profesora, jednak temu w ostatniej chwili udaje się namówić świadka do usunięcia z niego najbardziej charakterystycznych cech, dzięki którym mógłby zostać rozpoznany. Po tym, jak matce Raquel przekazano informacje na temat rozpracowania tożsamości Profesora, mężczyzna planuje ją zabić, jednak rezygnuje praktycznie w ostatniej chwili, kiedy okazuje się, że kobieta cierpi na Alzheimera. 


Sezon 2


Raquel zakochuje się w „Salvie”. Policja próbuje rozpracować gang. Odkrywa dom, w którym grupa przygotowywała się przez pięć miesięcy do napadu. W końcu jednak kobiecie udaje się poznać tożsamość Profesora, ale zostaje odsunięta od sprawy ze względu na łączącą ją relację z mężczyzną. Rok po napadzie kobieta rozszyfrowuje pocztówki pozostawione przez niego, gdzie znajdują się wskazówki dotyczące miejsca zamieszkania Profesora. Raquel udaje się na Filipiny, gdzie znów go spotyka.


Sezon 3


Trzeci sezon ma miejsce ponad dwa lata po napadzie na mennicę. Złodzieje cieszyli się spokojem w różnych zakątkach świata. Raquel spędziła ten czas u boku Profesora, wraz ze swoją córką i matką. Kiedy jednak okazuje się, że Río został aresztowany, Profesor wkracza do akcji i postanawia wdrożyć plan napadu na bank. Do zespołu dołącza Raquel jako Lizbona, Mónika jako Sztokholm oraz Bogotá, Palermo i Marsylia. Ostatecznie policja udaremnia napad i wypuszcza Río. Nairobi zostaje poważnie postrzelona przez policyjnego snajpera, a Lizbona złapana. Profesor myśli, że Lizbona została zabita przez funkcjonariuszy, jednak okazuje się, że kobieta jest przez nich przetrzymywana w namiocie przed bankiem.


Sezon 4


W jednym z odcinków powracamy do ślubu Berlina. Profesor jest zaniepokojony, że brat postanowił zawrzeć kolejne małżeństwo mimo choroby. Z retrospekcji dowiadujemy się również, że Nairobi poprosiła Profesora, by został ojcem jej dziecka poprzez zapłodnienie in vitro, a ten, pomimo wielu wątpliwości, ostatecznie przystał na pomysł. 


Profesor przekonuje innych, by rozwiesili w Madrycie plakaty z podobizną Río i podpisem „pogrzebany żywcem”, później natomiast transmitują nagranie, w którym Río opowiada o torturach, jakim poddała go policja. Profesor decyduje się także na transmisję nielegalnego przetrzymywania Lizbony. 


 

Pełna biografia »

Profesor - powiązania postaci

Profesor
Fot: VicaPhoto / Shutterstock.com
Aktor: Álvaro Morte
Profesja: organizator napadu

Profesor - Opinie

8 + 8 =

Dom z papieru - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne