Fot: Shutterstock

Aleksiej Rysicz "Alex" i Jewgienij Rysicz "Żenia" - Pętla (film)


5 głosy
Pętla (film)
Oceń film
4.40

Aleksiej Rysicz "Alex" i Jewgienij Rysicz "Żenia"

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Bracia Alex i Żenia są drugoplanowymi bohaterami serialu "Pętla". W ich role wcielają się kolejno Marcin Zacharzewski oraz Maciej Zacharzewski. Bracia Rysicz są ukraińskimi przestępcami, którzy z czasem zostają wspólnikami biznesowymi z policjantem CBŚ Danielem Śnieżkiem. Jednego z braci poznajemy na początku, gdy podczas rutynowej interwencji zostaje ukarany przez Daniela mandatem za parkowanie w niedozwolonych miejscach. Chwilę po tym, po krótkiej bijatyce, poznajemy drugiego bliźniaka, który przyszedł mu z pomocą. Alex i Żenia mieszkają w Polsce, zajmując się rożnymi nielegalnymi interesami. Bliźniacy są przebiegłymi i sprytnymi biznesmenami, potrafiącymi zręcznie wykorzystywać innych do swoich celów. Nie boją się odważnych oraz ryzykownych rozwiązań w imię ochrony kompanów lub swoich interesów. Nie wahają się też wykorzystywać międzynarodowych kontaktów i powiązań ze światem przestępczym, by pomóc swoim biznesom czy usunąć stojących na ich drodze ludzi. Dla swoich kompanów są życzliwymi ludźmi, którzy nie odmawiają pomocy, gdy ta jest potrzebna. Są wprawieni w organizowaniu przekrętów i innych nielegalnych akcji, przy czym są niezwykle dynamiczni i zaradni. Szybko dostrzegają w Danielu potencjał na dobrego wspólnika i co rusz informują go o nowych, pojawiających się możliwościach. Dopiero później dowiadujemy się, kim tak naprawdę byli Alex i Żenia i co kierowało ich postępowaniem.


WYGLĄD


Bracia są mężczyznami średniego wzrostu, regularnie zbudowanymi, około czterdziestki. Mają krótko ścięte włosy i widoczne duże zakola - są niemalże łysi. Alex i Żenia, z racji tego, że są bliźniakami, są niemalże nie do odróżnienia. Najczęściej widujemy ich w skórzanych kurtkach, t-shircie i dżinsach. Na biznesowe okazje ubierają marynarki z koszulą lub cienkim golfem pod spodem. 


BIOGRAFIA


Braci Rysicz poznajemy na początku historii, gdy podczas rutynowej interwencji Daniela Śnieżka jeden z nich zostaje ukarany mandatem za parkowanie w niedozwolonym miejscu. Chwilę po tym, po krótkiej wymianie ciosów, poznajemy drugiego bliźniaka, który przyszedł bratu z pomocą. Bracia proponują Danielowi układ, wedle którego wydadzą mu czeczeńskiego przestępcę przemycającego materiały wybuchowe - jeśli policjant zaniecha wniesienia zarzutów. Ten wkrótce mdleje na wskutek ran i trafia do szpitala, zaś Ukraińcy lądują w areszcie. W szpitalu odwiedza go ojciec, któremu Daniel zdradza swoje plany - planuje donieść o sprawie przemytu rzeszowskiemu CBŚ w zamian za przyjęcie do Służb. Zwolnieni z aresztu bliźniacy udają się z Danielem do Rzeszowa, gdzie ten, na polecenie Inspektora CBŚ, organizuje kontrolowaną akcję przechwytu towaru oraz udaremnienia wybuch bomby. Po sukcesie akcji z bombą bracia rozpoczynają głębszą współpracę z Danielem Śnieżkiem.


Po nieudanej transakcji sprzedaży klubu nocnego - jego właściciela, Henryka, z Danielem - bracia pomagają policjantowi wyjść z opresji w postaci Anglika, który napadł na klub. Następnie wspólnie ze Śnieżkiem szantażują Henryka nagraniem, na którym ten jest widoczny w jednoznacznej sytuacji z nieletnią. Wkrótce Daniel i ukraińscy bracia przejmują klub i postanawiają stworzyć sieć luksusowych domów publicznych - lecz muszą najpierw pozbyć się konkurencji. Niedługo po tym, bliźniacy na prośbę Daniela porywają dziewięć ukraińskich kobiet i podrzucają je Cyganowi, wrabiając go w międzynarodowy handel ludźmi. 


Po usunięciu wszelkiej konkurencji, bracia wraz z Danielem Śnieżkiem postanawiają wybudować nowy, ekskluzywny dom publiczny dla wyższych sfer. W Imperium, bo tak nazwali ten przybytek, planują nagrywać akty seksualne gości i z pomocą nagrań szantażować ich dla własnych korzyści. Niedługo później mężczyźni sprowadzają z Ukrainy atrakcyjne kobiety - tancerki oraz prostytutki do pracy w ich nowo powstałym przybytku. 


Jakiś czas później, po nalocie służb specjalnych na klub braci oraz Śnieżka, ten zostaje aresztowany, lecz ani braci, ani nagrań nigdzie nie ma. Gdy Daniel trafia do więzienia, dowiaduje się, że bracia to w rzeczywistości rosyjscy agenci wywiadu, którzy przejęli wszystkie nagrania, aby manipulować sytuacją polityczną w Polsce. On sam natomiast był od początku upatrzonym przez nich celem, który wykorzystywali do realizacji swoich planów.


 


Na zdjęciu Marcin Zacharzewski. Foto: Sławek / Wikimedia Commons (CC BY-SA 2.0)

Pełna biografia »

Aleksiej Rysicz "Alex" i Jewgienij Rysicz "Żenia" - powiązania postaci

Aleksiej Rysicz "Alex" i Jewgienij Rysicz "Żenia"
Aktor: Marcin i Maciej Zacharzewscy

Aleksiej Rysicz "Alex" i Jewgienij Rysicz "Żenia" - Opinie

2 + 7 =

Pętla (film) - podobne filmy

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne