Fot: Shutterstock

Dawid Kostecki "Cygan" - Pętla (film)


5 głosy
Pętla (film)
Oceń film
4.40

Dawid Kostecki "Cygan"

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Dawid Kostecki, pseudonim "Cygan", to drugoplanowy bohater "Pętli", portretowany przez Piotra Stramowskiego. Kostecki jest znanym w Polsce bokserem, który ma powiązania ze światem przestępczym. Posiada sieć klubów nocnych i z tego powodu stanowi problem dla Śnieżka i bliźniaków, którzy planują otworzyć swoje własne, sutenerskie biznesy. Pewny swojej pozycji ,początkowo lekceważy sugestie i groźby Śnieżka, by wycofał się z biznesu. Z racji tego, że jest cenionym pięściarzem, sam dyrektor CBŚ poddaje w wątpliwość działania Śnieżka, które mają na celu zniszczyć Kosteckiego. Bokser jest odważnym mężczyzną, który nie daje sobą pomiatać. Nie boi się konfrontacji słownej czy fizycznej i twardo stoi za swoim. Kostecki potrafi się zemścić za wyrządzone mu wcześniej krzywdy, co najlepiej widać po jego bezprawnym aresztowaniu, gdy w odwecie na Śnieżku jego grupa ostrzeliwuje jego żonę. Grupa Kosteckiego to banda przestępcza o charakterze zbrojnym, głównie pochodzenia czeczeńskiego. Po tym, gdy Śnieżkowi nie udaje się zastraszyć Cygana, ukraińscy bliźniacy wrabiają go w handel ludźmi, za który trafia do więzienia. Niedługo po tym jest świadkiem, jak jego żona zdradza go ze Śnieżkiem, a ten dokonuje poniżającego ją aktu seksualnego, co kompletnie załamuje psychicznie Cygana. Po tych okrutnych dla niego wydarzeniach decyduje się na współpracę z prokuraturą, co kończy się dla niego śmiercią. 


Cygan jest w serialu ofiarą współpracy przestępców i organów ścigania. Jego śmierć wzbudziła ogromny szok społeczeństwa i powszechne podejrzenia wobec organów władzy. Jako oficjalny powód śmierci podano samobójstwo przez powieszenie. 


WYGLĄD


Cygan jest wysokim, świetnie zbudowanym, umięśnionym mężczyzną. Ma charakterystyczną fryzurę - ogolone boki i zaczesany do tyłu, opadający warkocz z dredów. Posiada brązowe oczy i męską twarz z lekkim zarostem. Ubiera się luźno, najczęściej w lekką bluzę, dres i sportowe buty. Na całym ciele ma liczne tatuaże, w tym jeden charakterystyczny tribal na szyi. Ma na sobie wytatuowany również wizerunek swojej żony i dziecka. 


BIOGRAFIA


Dawida Kosteckiego pierwszy raz widzimy, gdy bracia mówią Śnieżkowi o jego sutenerskich biznesach i konkurencji, jaką dla nich tworzy słynny bokser i jego przestępcza banda. Niedługo potem policjant składa wizytę Cyganowi i grozi mu, by ten wycofał się z branży. Gdy Kostecki odmawia, Śnieżek organizuje najazd na jego klub i bezpodstawnie go aresztuje, co nie spotyka się z aprobatą władz CBŚ. Wypuszczony za brak dowodów na jego działalność przestępczą, słyszy od Śnieżka, że ten wkrótce  go zniszczy. Jakiś czas później Cygan mści się na Śnieżku i ostrzeliwuje wraz ze swoją ekipą żonę policjanta, doprowadzając do jej poronienia. Wściekły Śnieżek jeszcze raz, niesiony gniewem, odwiedza klub Cygana, Dochodzi do konfrontacji z bokserem, w której zostaje dotkliwie pobity. 


Ukraińscy bracia i Śnieżek wkrótce uprowadzają jednak ukraińskie kobiety i podstawiają je pod klub Cygana, gdzie CBŚ pod przewodnictwem Daniela robi nalot. Kostecki trafia do więzienia, a opinia publiczna dowiaduje się o jego powiązaniach ze światem przestępczym i nielegalnych działalnościach. Niedługo po tym, w wyniku spisku Śnieżka, Cygan jest świadkiem zdrady swojej żony, gdy policjant odwiedza boksera w areszcie, gdzie dokonuje poniżającego aktu seksu oralnego na jego oczach. Te wydarzenia kompletnie łamią psychicznie Kosteckiego. W akcie desperacji decyduje się on na współpracę z Konarską, zapewniając, że "sprzeda" wszystkich, z którymi robił nielegalne interesy. Gdy Śnieżek się o tym dowiaduje, szybko zleca zabójstwo Cygana. Niedługo po tym, współwięźniowie mordują Kosteckiego w jego celi. Oficjalny komunikat prokuratury i władz więzienia oświadcza jednak, że Kostecki popełnił samobójstwo poprzez powieszenie.


 


Foto: Prometheus1 / Wikimedia Commons (CC BY-SA 4.0)

Pełna biografia »

Dawid Kostecki "Cygan" - powiązania postaci

Dawid Kostecki "Cygan"
Aktor: Piotr Stramowski
Miejsce śmierci: więzienie

Dawid Kostecki "Cygan" - Opinie

7 + 4 =

Pętla (film) - podobne filmy

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne