Fot: NeydtStock / Shutterstock.com

Río

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Anibal Cortés ps. Río to bohater serialu „Dom z papieru”, grany przez Miguela Herrána. Jest jedną z ośmiu osób wybranych przez Profesora do napadu na mennicę. Jest hakerem komputerowym. Kiedy był dzieckiem, rodzice nazywali go Royo. Río jest najmłodszym złodziejem w całej grupie. 


WYGLĄD


Río jest młodym chłopakiem o brązowych, kręconych, krótkich włosach.


BIOGRAFIA


Sezon 1


W trakcie przygotowań do napadu na mennicę Río wszedł w sekretną relację z Tokio, co było złamaniem zasad Profesora. Podczas napadu hakuje alarm i kamery mennicy, zostaje także postrzelony – po strzale zostanie mu blizna na skroni, chłopak miał jednak dużo szczęścia, że nie stało mu się nic poważniejszego. Kiedy trzyma telefon zakładniczki Alison Parker, by usunąć z jej Instagrama zdjęcie, które opublikowała, policja hakuje przednią kamerę jej smartfona i widzi twarz chłopaka. Dziewczyna wyrywa mu także na chwilę broń. Chłopak odzyskuje ją, jednak Alison dostrzega nieśmiertelnik, na którym wyryte jest prawdziwe imię i nazwisko Río. 


Rodzice chłopaka występują w telewizji, gdzie próbują przekonać go do rezygnacji z napadu. Río omawia z Tokio plan na wspólne życie po napadzie. 


Sezon 2


Berlin próbował zastrzelić Río, jednak ze względu na chorobę, mężczyzna chybił. 


Sezon 3


Od napadu na mennicę minęły ponad dwa lata. Río i Tokio żyją razem na wyspie Guna Yuna. Tokio jest jednak już nieco znudzona takim życiem i postanawia wyjechać na kilka dni. Kiedy dzwoni do chłopaka ze swojej wycieczki, ich połączenie zostaje namierzone. Tokio udaje się uciec, jednak Río nie ma tyle szczęścia. Dziewczyna prosi o pomoc Profesora, a ten planuje napad na Bank Hiszpanii. Zdaniem Profesora Río jest torturowany przez policję, ponieważ ta nie ogłosiła jego złapania.


Ostatecznie Río zostaje uwolniony i dołącza do grupy. Niedługo później zrywa z Tokio, a ta postanawia się upić.


Sezon 4


Gandia – szef ochrony Banku Hiszpanii – próbuje zabić Río i Denvera, wrzucając do windy, którą podróżują, granat. Mężczyźni noszą jednak kamizelki kuloodporne i hełmy, dzięki czemu udaje im się przeżyć. Profesor rozwiesza plakaty z wizerunkiem Río i transmituje nagranie z tortur, jakim poddała go policja.


 

Pełna biografia »

Río - powiązania postaci

Río
Fot: Andrea Raffin / Shutterstock.com
Aktor: Miguel Herrán
Profesja: haker komputerowy

Río - Opinie

10 + 5 =

Dom z papieru - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne