Fot: NeydtStock / Shutterstock.com

Berlin

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Andrés de Fonollosa Gonzalves ps. Berlin to bohater serialu „Dom z papieru”, w którego wciela się Pedro Alonso. Jest jednym z członków grupy wybranych przez Profesora do napadu na mennicę. Jest też przyrodnim bratem Profesora. Przed dołączeniem do grupy zajmował się różnymi rabunkami, między innymi kradzieżą klejnotów. Podczas napadu na mennicę pełni rolę zastępcy dowódcy.


WYGLĄD


Berlin ma krótkie, ciemnobrązowe włosy i brązowe oczy. Ubiera się elegancko, w garnitury.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Berlin pełni dużą rolę w pierwszym sezonie serii, ponieważ kieruje napadem. To także on każe Denverowi zabić jedną z zakładniczek, Mónicę, która schowała telefon. Denver jednak ratuje kobietę. Pozoruje morderstwo, strzelając w jej nogę, ponieważ wie, że Berlin podsłuchuje. 


W tej części policja poznaje tożsamość Berlina, po tym, jak znajduje guzik należący do mężczyzny. Dowiadujemy się także, że Berlin musi zażywać specjalistyczne leki, ponieważ cierpi na nieuleczalną chorobę. Między mężczyzną a Nairobi dochodzi do konfliktu. 


Sezon 2


Grupa buntuje się przeciwko planom Berlina. Río, Denver i Tokio związują go, chcąc, by przekazał im szczegóły planu Czarnobyl. Mężczyzna chce zabić Río, umieszcza go w piwnicy wraz z częścią zakładników. Ostatecznie Berlin odzyskuje władzę. Pod koniec sezonu zostaje jednak rozstrzelany, gdy osłania grupę próbującą wydostać się z mennicy.


Sezon 3


Mimo że Berlin nie żyje, pojawia się w retrospekcjach. Profesor wykorzystuje stary pomysł przyrodniego brata dotyczący napadu na Bank Hiszpanii. We wspomnieniach zostaje przytoczona rozmowa Profesora z Berlinem, podczas której omawiają związki, do których oboje podchodzili zupełnie inaczej.


Sezon 4


Mimo że Berlin nie żyje, pojawia się w retrospekcjach. Odcinek czwarty powraca do ślubu Berlina z Tatianą. Profesora martwi, że jego brat zdecydował się na małżeństwo mimo śmiertelnej choroby. Okazuje się także, że Berlin przewidział problemy z Gandią. 


Z retrospekcji dowiadujemy się, że Palermo był zakochany w Berlinie. Para całuje się, jednak podejmuje decyzję, że ich miłość mogłaby za bardzo wpłynąć na cały plan napadu.


 

Pełna biografia »

Berlin - powiązania postaci

Berlin
Fot: Remilious / Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/)
Aktor: Pedro Alonso
Data śmierci: sezon 2, odcinek 9
Miejsce śmierci: Królewska Mennica Hiszpanii
Profesja: kierujący napadem w 1 i 2 sezonie

Berlin - Opinie

5 + 5 =

Dom z papieru - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne