Fot: NeydtStock / Shutterstock.com

Raquel Murillo / Lizbona

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Raquel Murillo ps. Lizbona to bohaterka serialu „Dom z papieru”, grana przez Itziar Ituño. Raquel poznajemy jako inspektorkę policji, która ma negocjować z gangiem podczas napadu. Wiemy, że kobieta samotnie wychowuje córkę Paulę, ponieważ jej mąż, który także był policjantem, znęcał się nad nią. 


WYGLĄD


Kobieta ma długie, falowane, jasnobrązowe włosy. 


BIOGRAFIA


Sezon 1


Raquel prowadzi negocjacje z Profesorem. Później w barze spotyka mężczyznę, który przedstawia się jako Salva. Kobieta nie zdaje sobie sprawy, że rozmawia właśnie z Profesorem. Kiedy Murillo zgadza się uwolnić Alison Parker zamiast ósemki zakładników, Profesor nagrywa rozmowę, a następnie przesyła ją do radia – policja jest za ten ruch mocno krytykowana. 


Później kobieta wchodzi do mennicy, by sprawdzić, jak wygląda sytuacja. Udaje się także na kolację z Salvą. Ponieważ podejrzewa, że Salva ją oszukuje, zmusza go, by zaprowadził ją do swojego mieszkania. Profesor jest jednak na to przygotowany i Raquel niczego w środku nie znajduje. Ángel odkrywa jednak tożsamość Salvy i przekazuje informację matce Raquel, jako że sama Raquel nie odbiera telefonu. Profesor planuje zabić starszą panią, jednak kiedy odkrywa, że ta ma demencję, rezygnuje. 


Sezon 2


Salva rani sam siebie w łazience, by nastawić Raquel przeciwko Alberto. Później kobieta bada Salvę wariografem, a ten wyznaje jej, kto zaplanował skok. Niestety, reszta śledczych także poznaje tożsamość Profesora i Raquel zostaje odsunięta od sprawy. Kobieta na własną rękę próbuje więc znaleźć jego kryjówkę. Ostatecznie zostaje aresztowana. 


Rok później postanawia odejść z policji i w jednej z książek znajduje pocztówki podarowane przez Profesora. Dzięki nim odnajduje Profesora


Sezon 3


Mijają ponad dwa lata. Raquel mieszka teraz z Profesorem w Panamie i każe się nazywać Lizboną. Grupa planuje znów się zjednoczyć i napaść na bank. Lizbona zostaje złapana i aresztowana. Profesor myśli, że Raquel zamordowano, jednak później okazuje się, że jest ona przetrzymywana przez policję. 


Sezon 4


Lizbona zostaje przetransportowana do policyjnego namiotu, gdzie przesłuchuje ją Sierra. Ta mówi jej, że jeśli będzie współpracować, jej wyrok zostanie prawdopodobnie obniżony z 30 do 10 lat, co oznacza, że po 5 mogłaby być wolna. Sierra informuje Raquel, że policja wie, gdzie znajduje się jej matka i córka, i pozwala kobiecie do nich zadzwonić, by mogły wyjechać, zanim pojawi się policja. Profesor transmituje w całym kraju nagranie, w którym ujawnia, że Lizbona jest przetrzymywana w namiocie przed bankiem. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych usuwa stamtąd kobietę. Grupie udaje się odbić Raquel.


 

Pełna biografia »

Raquel Murillo / Lizbona - powiązania postaci

Raquel Murillo / Lizbona
Fot: Dani Blanco / Wikimedia Commons (CC BY-SA 3.0)
Aktor: Itziar Ituño
Profesja: inspektorka policji, od sezonu 3. członkini grupy Profesora

Raquel Murillo / Lizbona - Opinie

6 + 7 =

Dom z papieru - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne