Fot: NeydtStock / Shutterstock.com

Tokio

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Silene Oliveira ps. Tokio to główna bohaterka serialu „Dom z papieru”, grana przez Úrsulę Corberó. Tokio jest także narratorką produkcji i członkinią drużyny Profesora, jedną z ośmiu osób wybranych przez niego do napadu na mennicę. 


Tokio jest jedynaczką, wychowała się z matką, która pracowała w fabryce. Dziewczyna wielokrotnie zostawała sama w domu, gdy jej mama szła do pracy. Kiedy była dzieckiem, jeden z rówieśników w szkole ściągnął jej spodnie na oczach wielu innych osób. Dyrekcja postanowiła jednak usunąć ze szkoły dziewczynę. Kiedy poznajemy Tokio, jest ona po napadzie na ciężarówkę, w wyniku którego zginął jej partner oraz jeden ze strażników. Chce uciec, dzwoni więc do matki, by się pożegnać. Umawia się z nią, nie wiedząc, że jest podsłuchiwana. W drodze na spotkanie zaczepia ją nieznajomy mężczyzna. To właśnie Profesor. Okazuje się, że podsłuchiwał jej rozmowę z matką – wyjawia jej, że policja także. Ostatecznie dziewczyna zgadza się wziąć udział w napadzie organizowanym przez Profesora


WYGLĄD


Tokio ma brązowe krótkie włosy z grzywką i brązowe oczy.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Tokio jest jedną z osób, które Profesor rekrutuje do napadu na mennicę. Nikt z członków grupy nie może używać swojego prawdziwego imienia. Grupa przystała, by zwracać się do siebie nazwami miast. Profesor przestrzegł grupę, że nie wolno im zabijać ani ranić nikogo podczas napadu. Przygotowania do niego trwały pięć miesięcy. W międzyczasie Tokio zaczęła spotykać się z Río, co także było zakazane przez Profesora – para ukrywała więc swoją relację. 


Podczas napadu na mennicę grupa zamyka się wraz z kilkudziesięcioma zakładnikami, jedną z nich jest córka ambasadora Wielkiej Brytanii. Niestety, nie wszystko idzie zgodnie z planem i Río zostaje ranny. Okazuje się także, że w miesiącach przed napadem zmarła matka Tokio.


Sezon 2


Grupa kończy napad po 128 godzinach i ucieka z niemal miliardem euro. Niestety, w trakcie akcji giną Oslo, Moskwa i Berlin. Tokio zostaje złapana po wyjściu z mennicy i jest przesłuchiwana. Kiedy ma zostać przewieziona do więzienia, ludzie Profesora zatrzymują konwój. Dziewczyna ucieka i wraca do mennicy. 


Sezon 3


Minęły ponad dwa lata. W tym czasie grupa była rozdzielona i znajdowała się w różnych częściach świata. Tokio i Río trafili na wyspę Guna Yala, gdzie mieszkali wspólnie. Tokio jednak znudziło takie życie i postanowiła wyjechać na kilka dni, bez Río. Chłopak podarował jej telefon satelitarny. Kiedy po wyjeździe Tokio do niego dzwoni, policja namierza parę w niecałą minutę. Tokio udaje się uciec, Río nie ma jednak tyle szczęścia i trafia do niewoli. Dziewczyna prosi więc o pomoc Profesora. Ten postanawia jeszcze raz zebrać całą grupę i napaść na Bank Hiszpanii.


Radość bohaterki z uwolnienia Río i jego dołączenia do grupy nie trwa długo. Pod koniec trzeciego sezonu chłopak zrywa bowiem z Tokio, twierdząc, że nie jest w stanie z nią być. Dziewczyna upija się i flirtuje z Denverem.


Sezon 4


Tokio przeprowadza operację, która ratuje Nairobi. Dziewczyna podczas zabiegu konsultuje się z lekarzem przez wideorozmowę – wyciąga pocisk, który utknął w płucu koleżanki. Później Tokio zostaje schwytana i przeniesiona do tajnego schronu. 


 

Pełna biografia »

Tokio - powiązania postaci

Tokio
Fot: Andrea Raffin / Shutterstock.com
Aktor: Úrsula Corberó
Data śmierci: sezon 5, odcinek 5
Miejsce śmierci: Bank Hiszpanii
Profesja: przestępca, narratorka serialu

Tokio - Opinie

1 + 1 =

Dom z papieru - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne