Fot: Kraft74 / Shutterstock.com

James Bond

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


James Bond to wytrwały w działaniu agent, gotowy ponieść wszelkie ryzyko dla powierzonej mu sprawy, ale również dla wyrównania osobistych porachunków. Jeśli nie widzi innego wyjścia, łamie rozkazy i działa na własną rękę. 


WYGLĄD


Dobrze zbudowany, o wyćwiczonej sylwetce. Zaciętość w twarzy, jasne, krótkie włosy. Dobrze ubrany - nawet najtrudniejsze misje wykonuje w najlepiej skrojonych garniturach. 


BIOGRAFIA


Po dotarciu do wysokiego ogniwa siatki przestępczej, powodowany zemstą Bond (Daniel Craige) uprowadza we Włoszech Mr White’a i przywozi go do tamtejszej tajnej siedziby MI6. Okazuje się jednak, że możliwości międzynarodowej organizacji przestępczej o kryptonimie Quantum, są bardzo duże. „Jesteśmy wszędzie!” mówi Mr White, siedząc skuty kajdankami na krześle, więziony przez MI6. Szybko okazuje się, że ma rację. Dochodzi do strzelaniny i uwolnienia Mr White’a, a Bond rusza w pościg za agentem, który zdradził. M (Judie Dench), przełożona agenta 007, zarzuca mu, że znów, zamiast doprowadzić zdrajcę na przesłuchanie, zabija go. 


W Londynie agencja po zbadaniu banknotów, którymi obracają przestępcy, trafia na ślad źródła ich wydawania. Chodzi o hotel na Haiti. James Bond dociera tam, tropiąc przestępcę i w śmiertelnym pojedynku znowu zabija. 


Z hotelu wychodzi, podszywając się pod tożsamość pokonanego wroga. Odbiera jego walizkę z recepcji. Na zewnątrz zaskakuje go pewna dziewczyna w samochodzie, do którego każe mu wsiąść. Wygląda na to, że czekała właśnie na mężczyznę z hotelu, ze srebrną walizką, którego osobiście nie znała, ale z którym miała się spotkać. Dlatego Bond postanawia nadal odgrywać rolę kogoś innego. Otwarcie walizki wiele wyjaśnia – oszukana dziewczyna miała stać się celem pokonanego przez Bonda zabójcy.


Po krótkiej szamotaninie, wywołanej strachem dziewczyny, Bond wysiada z auta, ale postanawia śledzić ją, licząc na to, że doprowadzi go do zleceniodawcy zabójstwa. Kiedy staje się świadkiem uprowadzenia dziewczyny, w brawurowy sposób pomaga odzyskać jej wolność. Potem uzyskuje od niej informacje na temat rozpracowywanej siatki przestępczej – organizacji Quantum. Camille, bo tak ma na imię uratowana przez niego dziewczyna (Olga Kurylenko), opowiada mu także na temat motywów jej osobistej zemsty na zabójcy jej rodziców – boliwijskim generale oraz na mężczyźnie, z którym żyła, a który wydał na nią wyrok śmierci. Ten mężczyzna to Dominic Greene (Mathieu Amalric), właściciel Greene Planet i jeden z liderów organizacji Quantum.


James Bond udaje się do Austrii, gdzie pod przykrywką uczestniczenia w przedstawieniu operowym grupa przestępcza omawiała swoje interesy. Agent przerywa z pozoru doskonale zorganizowane spotkanie i płoszy przestępców, bojących się zdemaskowania. 


Następnie wraz ze swoim dawnym sprzymierzeńcem, René Mathisem oraz z piękną, rudowłosą wysłanniczką brytyjskiej ambasady, panną Fields, Bond uczestniczy w imprezie charytatywnej, podczas której Dominic, jako właściciel Greene Planet, zbiera fundusze na rzekomo proekologiczne inwestycje (w rzeczywistości wykorzystuje te środki na własne cele). Niestety Bond traci dwoje przyjaciół: pracownicę ambasady (która zostaje zamordowana w hotelu) i Mathisa, swojego sojusznika w tej trudnej walce. Znów ma więc powody do zemsty za brutalną śmierć bliskich mu osób. Ktoś jednak chce go pogrążyć, dostarczając rzekome dowody na to, że to sam Bond jest sprawcą śmierci Mathisa. To podejrzenie, jak również zabójstwo (w obronie własnej) ochroniarza jednego z brytyjskich polityków (zdaniem Bonda zamieszanego w udział w przestępstwach) sprawiają, że MI6 chce go zaaresztować i odebrać mu wszelkie uprawienia agenta. Dodatkowo wywiad amerykański zamierza pozbyć się Bonda, ponieważ agent może przeszkodzić Amerykanom w dobiciu korzystnego targu politycznego i gospodarczego z organizacją Quantum. Bond wymyka się jednym i drugim. Jest też na tyle przekonujący, że znowu otrzymuje poparcie swej szefowej, M, a sprzyjający mu agent CIA, Felix Leiter, informuje go, gdzie Dominic zamierza załatwić pewne intratne przedsięwzięcie z boliwijskim generałem, który wkrótce z poparciem mafii ma stać się dyktatorem. W zamian musi tylko zrzec się praw do pewnego pustynnego obszaru, na którym na pozór nie znajdują się żadne cenne złoża. Przestępcy znają jednak prawdziwą wartość tej ziemi.


Prowadząc otwartą wojnę z przestępcami, James Bond wraz z piękną Camille udaje się do hotelu, w którym ma dojść do transakcji i tam rozprawia się z wrogami oraz zdobywa dodatkowe informacje na temat Quantum.


Na koniec, bogatszy o pewną wiedzę, udaje się do Rosji, by dopaść podwójnego, sprzedajnego agenta, przez którego zginęła piękna Vesper, kobieta, w której Bond się zakochał (historia opowiedziana w Casino Royale). 

Pełna biografia »

James Bond - powiązania postaci

James Bond
Aktor: Daniel Craig
Profesja: agent brytyjskiego wywiadu

James Bond - Opinie

1 + 9 =

Quantum of Solace - podobne filmy

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne