Fot: AAPimages / Shutterstock.com

Lucia Sciarra

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Lucia Sciarra to piękna Włoszka, wdowa po mafiozie związanym z organizacją SPECTRE, który zginął z rąk Bonda. Grozi jej niebezpieczeństwo ze strony organizacji, dlatego postanawia zaufać Bondowi. 


WYGLĄD


Lucia Sciarra jest atrakcyjną, dojrzałą kobietą. Ma ciemne, proste, długie włosy. Na pogrzebie widzimy ją w czarnym, eleganckim kostiumie z toczkiem na głowie i woalką. Po powrocie z ceremonii, w domu, ma na sobie czarną, dopasowaną sukienkę, podkreślającą jej kobiece kształty.


BIOGRAFIA


Lucia Sciarra właśnie straciła męża. Był przestępcą, który zginął z rąk Jamesa Bonda podczas walki w śmigłowcu. Wdowa uczestniczy w pogrzebie. Oprócz żałobników są tam obecni również mężczyźni, którzy jej pilnują. Na pogrzebie zjawia się także James Bond. Podchodzi do Lucii i zaczyna z nią rozmawiać. 


Wdowa zdaje sobie sprawę, że dopóki żył jej mąż, nie musiała niczego się obawiać. Teraz, po jego śmierci, staje się niewygodna dla organizacji przestępczej SPECTRE, dla której pracował zabity Marco Sciarra. Członkowie SPECTRE prawdopodobnie uważają, że wdowa wie zbyt dużo o organizacji i może przestać milczeć na temat jej działalności. Dlatego wydają na nią wyrok śmierci, z którym ona w duchu pogodziła się.


Kiedy po pogrzebie przyjeżdża do swojego domu (jest to okazała, bogata posiadłość), nie rozbierając się nawet z wierzchniego okrycia, podchodzi do stołu i nalewa sobie alkohol. Ze szklanką w ręku wychodzi na zewnątrz i zbliża się do basenu. Czuje, że za nią, jak cienie, podążają zabójcy. Zatrzymuje się, nie odwracając w ich stronę i czeka na wykonanie wyroku. Wzdryga się, kiedy padają dwa stłumione strzały. Zdziwiona słyszy za sobą hałas upadających dwóch ciał. Okazuje się, że od śmierci uratował ją James Bond, który wyprzedził napastników czyhających na życie pięknej wdowy i sam wcześniej zasadził się na nich. 


Lucia Sciarra podejrzewała, że to właśnie Bond zabił jej męża. Agent potwierdza, że tak było. Wywiązuje się między nimi krótka sprzeczka, w czasie której Sciarra policzkuje go. Potem przyznaje, że mąż więcej czasu poświęcał działalności przestępczej niż jej. Jest rozgoryczona, ale nie wierzy także, że Bond zdoła ponowie ochronić ją przed śmiercią. Uważa, że organizacja SPECTRE jest wszechmocna. Agent proponuje jej bezpieczną kryjówkę i próbuje dowiedzieć się od niej jak najwięcej na temat organizacji. W trakcie rozmowy dochodzi między nimi do seksualnego zbliżenia. 


 

Pełna biografia »

Lucia Sciarra - powiązania postaci

Lucia Sciarra
Fot: Kathy Hutchins / Shutterstock.com
Aktor: Monica Bellucci

Lucia Sciarra - Opinie

2 + 3 =

Spectre - podobne filmy

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne