Fot: Kraft74 / Shutterstock.com

Dominic Greene

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Główny przeciwnik Jamesa Bonda w filmie „Quantum of Solace”. Francuski bogacz, właściciel firmy Greene Planet, która pod przykrywką inwestycji i działań proekologicznych pomnaża swoje zyski. Greene jest wysokim przedstawicielem siatki przestępczej o kryptonimie Quantum. Prowadzi nielegalne interesy. Jest bezwzględny i nie ma żadnych skrupułów w walce o pozycję i zysk.


WYGLĄD


Niewysoki, z dłuższymi włosami, ubiera się swobodnie, na przykład w luźne koszule. Ma ciemne oczy i nieprzyjemny, przenikliwy wzrok. 


BIOGRAFIA


Dominic Greene jest cynicznym człowiekiem, który zleca zabójstwo Camille, kobiety, z którą był związany, kiedy orientuje się, że może ona zagrozić jego interesom. Jest zdziwiony, że zamach na jej życie nie powiódł się. Postanawia więc pozbyć się jej w inny sposób: oddaje ją w ręce przyszłego dyktatora Boliwii, generała Medrano. Jest to o tyle sadystyczne posunięcie z jego strony, że generał jest zabójcą rodziców i siostry Camille. Przekazując Camille generałowi, Greene sugeruje mu, by zabił ją, kiedy znudzi mu się, niczym zabawka.


Plany Greene’a i generała Medrano krzyżuje odważne wkroczenie Bonda, który uwalnia dziewczynę z rąk wojskowego sadysty.


Greene'a rozwściecza to na tyle, że chce pozbyć się uciążliwego agenta Wielkiej Brytanii. Próbuje zlikwidować Bonda także po tym, jak ten w śmiały, bezceremonialny sposób zakłóca tajne spotkanie członków organizacji Quantum. Nie udaje mu się to ani tym razem, ani następnym, kiedy nasyła na Bonda skorumpowaną policję boliwijską. 


Autorytet Greene’a zostaje podkopany, gdy Camille publicznie zarzuca mu oszustwa. Szef Greene Planet próbuje zatuszować tę niezręczność. 


Żeby jeszcze bardziej oczyścić sobie pole do swoich przestępczych interesów, dogaduje się z amerykańską agencją CIA, która w zamian za pewne korzyści polityczne, zgadza się aresztować Bonda i uniemożliwić mu dalsze działanie. 


Głównym celem Greene’a jest wykupienie wartościowych terenów pustynnego obszaru Boliwii. W zamian za zrzeczenie się praw do wskazanej przez Greene’a ziemi, organizacja Quantum ma pomóc generałowi Medrano w dojściu do władzy. Plany te jednak niweczy James Bond, zacięty wróg Dominica Greene’a. 

Pełna biografia »

Dominic Greene - powiązania postaci

Dominic Greene
Fot: Andrea Raffin / Shutterstock.com
Aktor: Mathieu Amalric

Dominic Greene - Opinie

2 + 9 =

Quantum of Solace - podobne filmy

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne