Fot: AAPimages / Shutterstock.com

Madeleine Swann

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Córka Mr White’a, wroga Jamesa Bonda. Madeleine jest psychologiem, pracuje w klinice w Alpach. Początkowo bardzo zżyta z ojcem, potem zerwała z nim kontakty. Powodem było zaangażowanie White’a w działalność przestępczą. 


WYGLĄD


Madeleine Swann nosi jasne, falowane włosy, sięgające jej do ramion. W klinice, przy pierwszym spotkaniu z Bondem, ubrana jest w ciemny kostium. Podczas kolacji z agentem, w restauracji w pociągu, pojawia się w jasnej, dopasowanej sukience, podkreślającej jej atrakcyjność i kobiecość. 


BIOGRAFIA


Madeleine Swann spotyka się z Jamesem Bondem, kiedy ten odwiedza położoną w austriackich Alpach klinikę, w której Swann pracuje jako psycholog. 007 udał się do niej, by dotrzymać obietnicy danej swojemu dawnemu wrogowi, ukrywającemu się pod pseudonimem Mr White. Bond zapewnił umierającego mężczyznę, że zajmie się ochroną jego córki, w zamian za informacje na temat przestępczej organizacji. 


Na życie Madeleine Swann czyhają przestępcy ze SPECTRE, międzynarodowej grupy terrorystów, którzy otruli jej ojca. Zrobili to, bo uznali, że sprzeniewierzył się im.


Swann początkowo nie uwierzyła w dobre zamiary Bonda, uważając go za zabójcę swojego ojca (choć ten w rzeczywistości popełnił samobójstwo, zanim trucizna, którą zaaplikowali mu złoczyńcy ze SPECTRE, wykończyła go na dobre). Kobieta odrzuca jego protekcję i nie ufa mu. Zmienia zdanie, gdy zostaje uprowadzona, a potem odbita przez Bonda podczas brawurowej akcji. 


Kiedy nabiera do niego zaufania, wyjawia mu nazwę organizacji – SPECTRE. To dla nich pracował jej ojciec.


Swann razem z Bondem udaje się do pewnego hotelu w Maroku. Tam wynajmują pokój, w którym często bywała wraz z rodzicami. Nie wiedziała, że ojciec miał tam swoją tajemną skrytkę, którą odnajdują zupełnie przypadkiem. Znajdują w niej stare zdjęcia, dokumenty, fałszywe paszporty ojca, broń i sprawne jeszcze urządzenia satelitarne. Wpisane do komputera pewne dane naprowadzają ich na kwaterę szefa organizacji SPECTRE, Ernsta Stabro Blofelda. Ten więzi ich i szantażuje. Madeleine jest zmuszona między innymi patrzeć na zarejestrowaną przez kamerę śmierć swojego ojca, a potem jest świadkiem tortur Jamesa Bonda. Sprytna kobieta pomaga mu jednak w uwolnieniu się. Razem uciekają z pułapki zastawionej przez Blofelda. 


Ponownie mają do czynienia z tym arcyprzestępcą w Londynie, kiedy Blofeld porywa Madeleine i więzi ją w nieczynnym już budynku agencji wywiadu MI6, który przeznaczony jest do wyburzenia. Bond, mając zaledwie kilka minut na odnalezienie jej wśród pustostanów, robi wszystko, by zdążyć przed detonacją. 

Pełna biografia »

Madeleine Swann - powiązania postaci

Madeleine Swann
Fot: BAKOUNINE / Shutterstock.com
Aktor: Léa Seydoux
Ojciec: Mr White / Blady Król

Madeleine Swann - Opinie

5 + 3 =

Spectre - podobne filmy

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne