Fot: Shutterstock

Alicja Konarska

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Alicja Konarska to drugoplanowa bohaterka serialu "Pętla". W jej rolę wciela się Katarzyna Warnke. Alicja jest doświadczoną prokuratorką w okręgu rzeszowskim, w którym dzieje się większość akcji serialu. Poznajemy ją po nieudanej akcji kontrolowanego przechwytu  towaru zorganizowanej przez rzeszowskie CBŚ i Daniela Śnieżka. Prokurator Konarska jest pewną siebie, niezależną kobietą, stawiającą obowiązki zawodowe na pierwszym miejscu. Nie ma męża ani dzieci. Możemy przypuszczać, że ma ogromne doświadczenie na swoim stanowisku, gdyż jest obyta z wszelkimi "trikami" prawnymi i sposobami zjednywania sobie prawa na swoją korzyść. Zręcznie potrafi posługiwać się prawem, by osiągać swoje cele (również te niekoniecznie zgodne z etyką). Konarska doskonale zdaje sobie sprawę, że prawo jest konsekwentnie łamane również przez organy władzy i jednostki policyjne i wydaje się być przygotowana na dowolny obrót spraw. Sama również nie stroni od nieetycznych działań, wykorzystując swoje stanowisko by pomóc ludziom, na którym jej zależy. W przeszłości została wydalona dyscyplinarnie z warszawskiej prokuratury i wydaje się,  że zależy jej na szybkim powrocie na prawnicze salony. Z tego powodu często pomaga Danielowi  Śnieżkowi w jego działaniach w zamian za wystawienie jej większej, medialnej sprawy, w której Konarska mogłaby się wykazać. Prokuratorka jest samotną kobietą, dlatego też szybko zaczyna czuć pociąg do Daniela, co ostatecznie przekłada się na romans z policjantem. Na tym samym przykładzie możemy stwierdzić bezwzględność i wyrachowanie Konarskiej, która nie waha się zniszczyć osób, które ją skrzywdziły. 


WYGLĄD


Alicja Konarska jest elegancką, około czterdziestoletnią, zadbaną kobietą. Jest średniego wzrostu, szczupła oraz ma krótkie, prawie sięgające do ramion blond włosy, które zaczesuje do tyłu. Posiada niebieskie oczy oraz wydatne, kobiece usta. Zawsze jest pomalowana i stylowo ubrana - najczęściej w marynarkę lub koszulę, spodnie oraz płaszcz. Wszędzie, gdzie się znajduje, porusza się w elegancki sposób, pewnie i zdecydowanie. Wydaje się, że jest świadoma swojej atrakcyjności fizycznej, co często wykorzystuje w kontaktach z mężczyznami. 


BIOGRAFIA


Alicję Konarską poznajemy po nieudanej akcji kontrolowanego przechwytu  towaru zorganizowanej przez rzeszowskie CBŚ i Daniela Śnieżka. Prokuratorka odwiedza biuro CBŚ i informuje Śnieżka i komisarza o możliwych konsekwencjach prawnych kontrolowanej akcji. Niedługo po tym,Daniel Śnieżek składa jej wizytę w domu oraz prosi ją o "przysługę" - anulowanie oskarżenia właściciela agencji towarzyskiej, co ta odbiera jako próbę szantażu. Pociąga ją pewność siebie Śnieżka - składa mu jednoznaczną propozycję - ten jednak odrzuca jej zaloty. 


Wkrótce po tym, jak Śnieżek organizuje nalot na ekipę Anglika, Konarska pojawia się na miejscu zbrodni i kwestionuje agresywne działania policjanta. Potem, po aresztowaniu Dawida "Cygana" Kosteckiego, odwiedza go w więzieniu, by uzgodnić z nim warunki ds. świadka koronnego, gdy ten zdecydował się współpracować z policją i zeznawać przeciwko klientom swoich przybytków. Informuje Śnieżka o zamiarach boksera. Ta sytuacja nie podoba się Śnieżkowi, który proponuje jej seks w zamian za oddalenie wniosku o wypuszczenie Cygana. Ostatecznie do układu nie dochodzi, gdyż Konarska oczekuje "czegoś więcej" od Śnieżka, który odrzuca taki scenariusz. Ta jednak kwituje, że wkrótce i tak "się na siebie rzucą jak psy".


Po rzekomym samobójstwie Cygana prokuratorka spotyka się ze Śnieżkiem w jej gabinecie, oskarża go o zabójstwo boksera i ostrzega go, by uważał, bo ma go na oku. Chwilę po tym dochodzi między nimi do zbliżenia. Jakiś czas później, gdy Śnieżek odwiedza ją pijany, by zdobyć potrzebny nakaz aresztowania, Konarska próbuje uwieść policjanta, lecz ten pod wpływem alkoholu i narkotyków dotkliwie obraża kobietę. Ta następnego ranka, dotknięta wydarzeniami z poprzedniego wieczoru, kwestionuje ich relację i oświadcza Śnieżkowi ,że go zniszczy. Wkrótce po tym Alicja pojawia się w klubie Daniela z koleżanką, prawniczką Kasią, którą Śnieżek uwodzi.


Niebawem biuro prokurator zaczynają kolejno odwiedzać wszystkie osoby szantażowane przez Daniela Śnieżka. Wtedy też dowiaduje się o jego biznesie z taśmami. Zaczyna zbierać dowody przeciwko policjantowi i rozmawiać z kolejnymi szantażowanymi. Wkrótce zawiadamia o przestępstwach Śnieżka wszystkie odpowiednie służby, a podczas ich nalotu na klub Imperium uczestniczy w przeszukaniu budynku i aresztowaniu Śnieżka. Służby i Konarska zastają jednak pusty klub (z wyjątkiem odurzonego Śnieżka) i brak taśm w sejfie. Kobieta oskarża policjanta o przestępczą działalność i mówi mu o konsekwencjach jego czynów. 


Prokuratorka postanawia wykorzystać żonę Daniela, by ta zeznawała przeciwko mężowi. Dlatego wysyła do Ani Marka, który ratuje Anię z ustawionej wcześniej sytuacji zagrożenia, by zdobyć jej zaufanie. Gdy to się udaje, ta popełnia przestępstwo podatkowe,  aby chronić Marka, a Konarska grozi jej konsekwencjami, jeśli nie będzie współpracować i zeznawać przeciwko mężowi. Po wsadzeniu Śnieżka do więzienia, odwiedza go w areszcie i mówi mu, że gdy sobie przypomni, gdzie są nagrania, powinien się z nią skontaktować. Następnie wychodzi, zostawiając Śnieżka w więzieniu. 


 


Foto: SEPHORA Polska (https://www.youtube.com/watch?v=BZJ44lZsan4) / Wikimedia Commons (CC BY 3.0)

Pełna biografia »

Alicja Konarska - powiązania postaci

Alicja Konarska
Aktor: Katarzyna Warnke

Alicja Konarska - Opinie

8 + 5 =

Pętla (film) - podobne filmy

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne