Lektor


0 głosy
The Reader
Oceń film
0.00

Lektor - fabułaFabuła filmu "Lektor"Film "Lektor" to thriller psychologiczny w reżyserii Michaela Hanekego. Głównym bohaterem jest Georges, profesor literatury francuskiej, który mieszka wraz z żoną Anne w Paryżu.

ZagrożeniePewnego dnia Georges otrzymuje tajemniczy list, w którym ktoś grozi, że jeśli nie wykona określonego zadania, to Anne zostanie porwana. Georges postanawia zrobić wszystko, aby ocalić żonę.

Tajemniczy lektorGeorges zostaje zmuszony do współpracy z tajemniczym lektorem, który wymaga od niego, aby czytał mu fragmenty literatury francuskiej. Georges zaczyna się zastanawiać, czy lektor jest tym, który groził jego żonie.

Rozwiązanie zagadkiGeorges postanawia odkryć tożsamość lektora i dowiedzieć się, co tak naprawdę chce od niego. Wraz z pomocą przyjaciół Georges zaczyna śledzić lektora i odkrywa, że jest on byłym studentem, który chce się zemścić za to, że Georges nie zauważył jego talentu.

KonfrontacjaGeorges postanawia stawić czoła lektorowi i wyjaśnić mu, że nie miał pojęcia o jego talentach. Lektor w końcu zrozumiał, że Georges nie miał złych intencji i postanowił zrezygnować z planu porwania Anne.

Happy endFilm kończy się szczęśliwie, a Georges i Anne mogą cieszyć się spokojem i bezpieczeństwem. Lektor zostaje przyjęty na uniwersytet, a Georges zaczyna doceniać swoje życie i wszystko, co ma.
Pełna fabuła »Dowiedz się więcej - Lektor obsada
Lektor
Kategoria: Filmy
Gatunek: Dramat, Romans
Czas trwania: 118 min.
Reżyseria: Stephen Daldry
Scenariusz: David Hare
Produkcja: Niemcy
Premiera: 13 marca 2009 (Polska)
10 grudnia 2008 (świat)

Lektor - gdzie obejrzeć

Przykro nam, ale nie posiadamy informacji o transmisjach online.

Lektor - Opinie

3 + 5 =

Lektor - polecane w tej kategorii

Lektor - podobne filmy

TOP 6 na filmnet.pl

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne