Fot: AAPimages / Shutterstock.com

Ernst Stavro Blofeld - Spectre


0 głosy
Spectre
Oceń film
0.00

Ernst Stavro Blofeld

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Blofeld stoi na czele tajnej organizacji przestępczej o kryptonimie SPECTRE. Jest twórcą tej międzynarodowej siatki. Wzbudza postrach wśród swoich podwładnych. Z pozoru łagodny (rozkazy wypowiada niemal szeptem), w głębi duszy jest sadystycznym człowiekiem. Blofeld to odwieczny wróg agenta 007. Jak sam mówi o ich relacji, uważa się za architekta cierpień Jamesa Bonda.


WYGLĄD


Nosi marynarkę o prostym kroju, ze stójką zamiast tradycyjnych klap. Ma krótkie włosy. Uśmiech pojawiający się na twarzy Ernt Stabro Blofelda nie wróży niczego dobrego. Po okaleczeniu wskutek wybuchu, Blofeld ma bliznę przecinającą policzek i jeden z oczodołów. 


BIOGRAFIA


Blofeld pojawia się na tajnym spotkaniu organizacji SPECTRE. Jej jej szefem, przed którym wszyscy członkowie organizacji czują ogromny respekt podszyty strachem. Na spotkaniu tym obecny jest także James Bond, agent brytyjskiego wywiadu. Dostał się tam, podając się za kogoś innego. Blofeld demaskuje go jednak. Za uciekającym Bondem wysyła w pościg bezwzględnego mordercę. 


Blofeld zbudował prawdziwe imperium. W sensie metaforycznym jest to imperium władzy i ingerencji przestępców w niemal każdą dziedzinę życia, która tylko może przynieść im zysk. W sensie dosłownym to schowana na pustyni Maroka jego tajna siedziba, która okazuje się być centrum gromadzenia informacji i inwigilacji przeciwników. 


Do siedziby Blofelda docierają agent Bond oraz chroniona przez niego kobieta, Madeleine Swann


Tam Blofeld wita ich początkowo jako gości, ale potem traktuje jak więźniów. Nad kobietą pastwi się psychicznie, zmuszając ją do obejrzenia nagranej samobójczej śmierci swojego ojca. Nad Bondem znęca się fizycznie, poddając go wymyślnym torturom. Kiedy nie zadaje mu bólu, opowiada o swoim dzieciństwie, zdradzając pewną tajemnicę. Okazuje się, że wychowywał się razem z Bondem, kiedy byli chłopcami. Mały James Bond był wówczas sierotą, adoptowanym przez ojca Blofelda. Lider SPECTRE nazywał się wtedy inaczej – Obeshauser. Zmienił nazwisko i swoją naturę po zabójstwie jego ojca. Zrobił to, jak mówi, z zawiści.


W czasie tortury Bondowi udaje się jednak przekazać Madeleine swój zegarek, w którym ukryty był mechanizm detonatora. Obojgu udaje się oswobodzić, a Blofeld w wyniku eksplozji zostaje oszpecony. 


Do ponownego starcia tej trójki dochodzi w Londynie, gdzie Blofeld zwabia Bonda do opuszczonego budynku – dawnej siedziby MI6. Budynek ten, przeznaczony do rozbiórki, jest cały obłożony ładunkami wybuchowymi. Blofeld daje Bondowi zaledwie trzy minuty na odnalezienie Madeleine Swann, którą przestępca wcześniej uprowadził i uwięził.


Przekonany, że Bond nie ma szans i że detonacja budynku pogrzebała ich oboje, Blofeld oddala się stamtąd swoim helikopterem. Jednak agent i Swann ocaleli. Bond dopada Blofelda i oddaje go w ręce służb i policji. Szefa organizacji SPECTRE czeka długa odsiadka w więzieniu.


 

Pełna biografia »

Ernst Stavro Blofeld - powiązania postaci

Ernst Stavro Blofeld
Fot: Featureflash Photo Agency / Shutterstock.com
Aktor: Christoph Waltz

Ernst Stavro Blofeld - Opinie

7 + 1 =

Spectre - podobne filmy

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne