Fot: AAPimages / Shutterstock.com

M

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


M to nowy dowódca MI6, nominowany na to stanowisko po śmierci poprzedniej szefowej agencji. Ma za sobą nie tylko doświadczenie w pracy w strukturach rządowych, ale jest także weteranem, byłym żołnierzem elitarnej jednostki SAS. To człowiek konsekwentnie dążący do celu, przekonany o słuszności sprawdzonych metod działania swojej agencji. 


WYGLĄD


Dojrzały mężczyzna, który lubi podkreślać swoje przywiązanie do tradycji, ubierając się w klasyczny, nieco staromodny sposób (nosi np. ciemny, prążkowany dwurzędowy garnitur). Ma jasne, gładko zaczesane do tyłu i nieco przerzedzone włosy.


BIOGRAFIA


Agencja wywiadowcza znów jest napiętnowana, a jej nowy szef, Gareth Mallory, skrywający się od teraz pod tradycyjnym kryptonimem M, znalazł się na celowniku nieprzychylnej mu części osób związanych z rządem Wielkiej Brytanii, które nie popierają metod działań MI6. Kłopotów może przysporzyć mu brawurowa, ale samowolna, niedawna akcja Bonda w Meksyku, grożąca międzynarodowym skandalem. Z tego powodu M odsuwa agenta od kolejnych misji i kontroluje miejsca jego pobytu.


M z niepokojem spogląda na dalsze losy agencji. Naprzeciw dawnej londyńskiej siedziby MI6, zniszczonej wybuchem bomby wskutek ataku terrorystycznego, powstaje nowa, okazała siedziba agencji. Ma to być bardzo nowoczesne centrum, gromadzące na swoich serwerach ogromne ilości danych, praktycznie na temat każdego. Szefem tej instytucji ma zostać młody przedstawiciel jednej z komisji rządowych, nazywany skrótowo C, mający poparcie ministra spraw wewnętrznych Wielkiej Brytanii. Mężczyzna ten jest absolutnie przeciwny kontynuowaniu programu 00 (czyli działaniu operacyjnemu agentów). Już samo to powoduje, że M nie jest przyjaźnie do niego nastawiony. To uczucie spotęgowane zostaje arogancją C wobec starej szkoły działania.


M udaje się na międzynarodową konferencję zorganizowaną w Londynie, gdzie odbywa się głosowanie nad wejściem nowego programu bezpieczeństwa i gromadzenia danych, co wzbudza zaniepokojenie szefa MI6. Uważa on, że akceptacja programu oznacza zielone światło dla nieograniczonej inwigilacji nie tylko przestępców, ale również każdego obywatela oraz samych pracowników wywiadu. W czasie konferencji M otrzymuje wiadomość, po zapoznaniu się z którą nabiera podejrzeń, czy Bond aby na pewno przestrzega zakazu opuszczania Londynu, do czego M zobowiązał agenta po jego ostatniej głośnej akcji. 


Wkrótce dochodzi do eskalacji konfliktu między M a jego przeciwnikiem, C. Szef MI6 dowiaduje się, że wszystkie strony zainteresowane wdrożeniem nowego programu do inwigilacji zagłosowały za jego wprowadzeniem. Otrzymuje także wiadomość o decyzji zamknięcia programu „00”, a od samego C słyszy, że w nowym świecie nie ma już miejsca dla takich osób jak M.


To tylko determinuje go do dalszej walki o swoją agencję. Zyskuje też żelazny motyw do odegrania się na swoim przeciwniku, kiedy okazuje się, że C działa na szkodę Wielkiej Brytanii i służy organizacji SPECTRE. Podczas próby zablokowania wdrożenia programu forsowanego przez C dochodzi do bezpośredniej walki obu mężczyzn. M wychodzi z niej zwycięsko.

Pełna biografia »

M - powiązania postaci

M
Fot: Featureflash Photo Agency / Shutterstock.com
Aktor: Ralph Fiennes

M - Opinie

3 + 6 =

Spectre - podobne filmy

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne