Fot: Kraft74 / Shutterstock.com

René Mathis

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


René Mathis to do niedawna czynny agent, obecnie rezydent, ale wciąż z aktualnymi kontaktami, nawiązanymi podczas poprzednich zadań wywiadowczych. Z racji swoich misji i trybu życia, lubi pozostawiać w cieniu.


WYGLĄD


Elegancki mężczyzna, włosy przyprószone siwizną, lekka bródka. Lubi gustownie się ubierać.


BIOGRAFIA


René Mathis znowu spotyka Bonda i nie czuje się z tym komfortowo, ponieważ po ostatniej misji Bond podejrzewał go o zdradę, przez co brytyjskie służby specjalne prześwietliły Mathisa w mało wyrafinowany sposób, m.in. wydobywały z niego informacje, stosując tortury. W ramach rekompensaty, oczyszczony z zarzutów agent otrzymał we Włoszech piękną posiadłość i spore honorarium. 


Bond, tracąc poparcie MI6, zjawia się u Mathisa z prośbą o wsparcie, sugerując, że tylko od niego może je otrzymać. Komunikuje wprost, że tylko jemu może zaufać. Mathis godzi się spełnić jego prośbę i udaje się wraz z Bondem do Boliwii, gdzie dzięki swoim kontaktom może ułatwić mu pracę operacyjną na miejscu. 


Niestety, przestępcy z Quantum wraz ze skorumpowaną boliwijska policją, chcąc pogrążyć agenta 007, doprowadzają do śmierci Mathisa, który umiera dosłownie na rękach Bonda. To bardzo smutna śmierć i bolesna dla agenta, który szuka potem okazji do zemszczenia się na sprawcach. 

Pełna biografia »

René Mathis - powiązania postaci

René Mathis
Fot: Andrea Raffin / Shutterstock.com
Aktor: Giancarlo Giannini

René Mathis - Opinie

3 + 4 =

Quantum of Solace - podobne filmy

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne