Nieracjonalny mężczyzna


2 głosy
Irrational Man
Oceń film
5.00

Nieracjonalny mężczyzna - fabuła

Abe Lucas (Joaquin Phoenix) to rozczarowany życiem profesor filozofii. Rozbity emocjonalnie, pogrążony w depresji, egzystujący bez szczególnego zaangażowania w cokolwiek, z wyjątkiem romansów uczelnianych. Lubi poszukać ulgi w alkoholu, pociągając whisky ze swojej piersiówki, nawet o wczesnych porach. 


W nowym środowisku, dokąd trafia, obejmując posadę wykładowcy, wdaje się w romans z koleżanką po fachu, Ritą Richards (Parker Posey), dla której spotkania z Abe’em są sposobem na zapomnienie o własnym nieszczęśliwym małżeństwie. To nie jedyny związek, w który Abe się angażuje. Zbliża się również do swojej studentki, Jill Pollard (Emma Stone), która wydaje się być zafascynowana niezrównoważoną osobowością swojego wykładowcy. 


Życie, które Abe postrzegał dotąd jako beznadziejne i pozbawione sensu, nagle zmienia się w jego oczach w coś atrakcyjnego. Dzieje się tak jednak nie za sprawą dwóch kobiet, które wnoszą w jego świat coś ożywczego, a wskutek podsłuchanej rozmowy w barze, do którego Abe i Jill udali się na lunch. To, co usłyszał Abe, staje się dla niego inspiracją do podjęcia wyzwania, które nawet (a może zwłaszcza dlatego) wiąże się z wkroczeniem na niebezpieczną ścieżkę. W efekcie tego sfrustrowany profesor filozofii w mig nabiera wigoru, pogody ducha i energii do życia. Jednak w oczach Jill jego zachowanie nabiera więcej szaleństwa, niż zauważała to dotąd. Obawy studentki okazują się słuszne...


„Nieracjonalny mężczyzna” to znakomita, typowo „allenowska” komedia, tutaj z mocnym kryminalnym wątkiem. Para aktorska Joaquin Phoenix i Emma Stone sprawia, że film ogląda się z dużymi emocjami. To druga, po „Magii w blasku księżyca”, rola tej aktorki w filmie Woody’ego Allena. 

Pełna fabuła »Dowiedz się więcej - Nieracjonalny mężczyzna obsada
Nieracjonalny mężczyzna
Kategoria: Filmy
Gatunek: Komedia, Dramat
Czas trwania: 94 min.
Reżyseria: Woody Allen
Scenariusz: Woody Allen
Produkcja: USA
Premiera: 15 maja 2015 (świat)
14 sierpnia 2015 (Polska)

Nieracjonalny mężczyzna - gdzie obejrzeć

6,90 zł
za film
Oglądaj
od 6,90 zł
za film
Oglądaj
5,99 zł
za film
Oglądaj
23,99 zł
w abonamencie
Dostępny w CDA Premium
Oglądaj

Nieracjonalny mężczyzna - Opinie

7 + 3 =

Nieracjonalny mężczyzna - polecane w tej kategorii

Nieracjonalny mężczyzna - podobne filmy

TOP 6 na filmnet.pl

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne