Wojaczek


0 głosy
Wojaczek
Oceń film
0.00

Wojaczek - fabułaFabuła filmu "Wojaczek"Film "Wojaczek" to biograficzny dramat psychologiczny w reżyserii Lecha Majewskiego. Głównym bohaterem jest poeta, prozaik i dramaturg, Bronisław Wojaczek, który w latach 60. XX wieku był jednym z najważniejszych przedstawicieli polskiego poezji.

Postać Bronisława WojaczkaBronisław Wojaczek (Bartosz Opania) to wrażliwy, ale zarazem skomplikowany człowiek. Jego życie toczy się wokół poezji, która jest jego ucieczką od trudnej rzeczywistości. Wojaczek jest zafascynowany pięknem, ale jednocześnie nie potrafi odnaleźć się w świecie, w którym żyje. Jego życie to ciągła walka z samym sobą, z otaczającym go światem i z własnymi słabościami.

Inne postacieW filmie pojawiają się także inne postacie, które wpływają na życie Wojaczka. Jest to m.in. jego matka (Krystyna Janda), która nie potrafi zrozumieć jego wrażliwości i wybaczyć mu jego błędy. Jest też jego przyjaciel, poeta Janusz Szuber (Marek Kondrat), który jest dla niego wsparciem i przyjacielem.

KonfliktKonflikt w filmie polega na tym, że Wojaczek nie potrafi odnaleźć się w świecie, w którym żyje. Jego wrażliwość i słabości są często wykorzystywane przez innych, co powoduje, że czuje się coraz bardziej samotny i bezradny. Wojaczek szuka ucieczki w poezji, ale jego życie wciąż jest pełne bólu i cierpienia.

ZakończenieFilm kończy się wzruszającym zakończeniem, w którym Wojaczek odnajduje spokój i pogodę ducha. Jego życie nabiera nowego sensu, a on sam zaczyna wierzyć, że jego poezja może zmienić świat. Film "Wojaczek" to wzruszająca opowieść o szukaniu siebie i odnajdywaniu własnej drogi.
Pełna fabuła »Dowiedz się więcej - Wojaczek obsada
Wojaczek
Kategoria: Filmy
Gatunek: Biograficzny, Dramat
Czas trwania: 89 min.
Reżyseria: Lech Majewski
Scenariusz: Lech Majewski, Maciej Melecki
Produkcja: Polska
Premiera: 5 listopada 1999 (Polska)
5 listopada 1999 (świat)

Wojaczek - gdzie obejrzeć

za darmo
Oglądaj

Wojaczek - Opinie

7 + 6 =

Wojaczek - polecane w tej kategorii

Wojaczek - podobne filmy

TOP 6 na filmnet.pl

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne