Fot: Shutterstock

O północy w Paryżu


8 głosy
Midnight in Paris
Oceń film
4.88

O północy w Paryżu - fabuła

Narzeczeni, Inez (Rachel McAdams) i Gil (Owen Wilson), para Amerykanów, przybywają do Paryża na romantyczny pobyt w tym mieście. Niedługo ślub, a przedsmak wspólnie spędzanych w przyszłości dni chcą poczuć tutaj, wśród nastrojowych uliczek i bulwarów, kawiarni, przepięknych muzeów… 


Rachel, oprócz ciekawymi zbiorami dzieł sztuki, wydaje się być również zainteresowana towarzystwem Paula (Michael Sheen), mężczyzny, którego dawniej znała, a teraz spotkała w Paryżu. Gilowi raczej nie w smak jest jego towarzystwo. Uważa Paula za bufona, który w nachalny sposób próbuje zabłysnąć swoją wiedzą na temat sztuki, głównie przed jego narzeczoną. Gil, scenarzysta z ambicjami zostania powieściopisarzem, ma duszę romantyka i woli w Paryżu poszukać natchnienia i inspiracji w bardziej kameralnych warunkach. Jego Paryż to przechadzki nad Sekwaną, gdzie wśród stoisk bukinistów spotyka pokrewne dusze, jak atrakcyjną dziewczynę imieniem Gabrielle (Léa Seydoux).


Pewnego razu Gil samotnie wraca przed północą z jednego z paryskich lokali. Kiedy wypatruje taksówki, zamiast niej zatrzymuje się przy nim zabytkowy samochód z lat dwudziestych. Siedzący w jego wnętrzu pasażerowie zapraszają Gila, by się do nich przyłączył. I tak zaczyna się jego dziwna podróż w przeszłość Paryża, miasta pisarzy, malarzy, artystek i artystów kabaretowych, bowiem Gil, początkowo nie dowierzając temu, co widzi, przenosi się podczas kolejnych nocy w czasie!


Trafia w lata dwudzieste ubiegłego stulecia, a także w jeszcze „starszy” Paryż i jego „la belle epoque”. Pije szampana z Francisem Scottem Fitzgeraldem i żoną pisarza, Zeldą, prowadzi ożywione dyskusje z Ernestem Hemingwayem. Salvador Dali (Adrien Brody) chce go narysować, a sama Gertruda Stein (Kathy Bates), powieściopisarka i przyjaciółka malarzy, wyraża zainteresowanie, by przeczytać debiutancką powieść Gila. Przez ten korowód postaci przewijają się również Picasso, Gauguin, Toulouse-Lautrec... W tej dziwnej, nierealnej podróży towarzyszy Gilowi muza malarzy, uwodzicielska Adrianna (Marion Cotillard). 


Pełne ekscytacji błądzenie w czasie wkrótce się skończy, a Gil stanie przed decydującym wyborem. Może na zawsze pozostać w złotej epoce artystycznego Paryża albo wrócić do teraźniejszości u boku Inez. A może u boku kogoś jeszcze innego? 


Top: Shutterstock
Pełna fabuła »Dowiedz się więcej - O północy w Paryżu obsada
O północy w Paryżu
Kategoria: Filmy
Gatunek: Komedia romantyczna, Komedia, Sci-Fi i fantasy
Czas trwania: 100 min.
Reżyseria: Woody Allen
Scenariusz: Woody Allen
Produkcja: Hiszpania, USA
Premiera: 26 sierpnia 2011 (Polska)
11 maja 2011 (świat)

O północy w Paryżu - gdzie obejrzeć

6,90 zł
za film
Oglądaj
od 6,90 zł
za film
Oglądaj
od 7,99 zł
za film
Oglądaj
23,99 zł
w abonamencie
Dostępny w CDA Premium
Oglądaj
5,99 zł
za film
Oglądaj

O północy w Paryżu - Opinie

8 + 3 =

O północy w Paryżu - polecane w tej kategorii

O północy w Paryżu - podobne filmy

TOP 6 na filmnet.pl

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne