Pan Wołodyjowski


10 głosy
Pan Wołodyjowski
Oceń film
3.20

Pan Wołodyjowski - fabułaPan WołodyjowskiPan Wołodyjowski to polski film historyczny z 1969 roku w reżyserii Jerzego Hoffmana. Akcja filmu rozgrywa się w XVII wieku w Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Głównym bohaterem jest Michał Wołodyjowski, szlachcic z dobrego domu, który wstępuje do służby wojskowej.

Michał WołodyjowskiMichał Wołodyjowski jest młodym szlachcicem, który wstępuje do służby wojskowej. Jest on bardzo odważnym i honorowym człowiekiem, który jest gotowy poświęcić wszystko dla dobra swojego kraju. Jego przyjacielem jest Andrzej Kmicic, który jest również szlachcicem, ale jego charakter jest zupełnie inny.

Andrzej KmicicAndrzej Kmicic jest przyjacielem Michała Wołodyjowskiego. Jest on bardzo odważnym i zaradnym człowiekiem, który jest gotowy poświęcić wszystko dla dobra swojego kraju. Jego charakter jest zupełnie inny niż Michała, jest bardziej impulsywny i skłonny do brawury.

FabułaFabuła filmu skupia się na wojnie polsko-szwedzkiej, która rozpoczyna się w 1655 roku. Michał i Andrzej walczą w wojsku polskim, a ich zadaniem jest bronić kraju przed Szwedami. W trakcie wojny pojawia się wiele trudnych sytuacji, które wymagają od bohaterów odwagi i poświęcenia. W końcu, po wielu przygodach, Michał i Andrzej zwyciężają wojnę i odzyskują niepodległość dla Polski.
Pełna fabuła »Dowiedz się więcej - Pan Wołodyjowski obsada
Pan Wołodyjowski
Kategoria: Filmy
Gatunek: Historyczny, Kostiumowy, Przygodowy
Czas trwania: 148 min.
Reżyseria: Jerzy Hoffman
Scenariusz: Jerzy Hoffman, Jerzy Lutowski
Produkcja: Polska
Premiera: 28 marca 1969 (Polska)
28 marca 1969 (świat)

Pan Wołodyjowski - gdzie obejrzeć

za darmo
Oglądaj

Pan Wołodyjowski - Opinie

5 + 7 =

Pan Wołodyjowski - polecane w tej kategorii

Pan Wołodyjowski - podobne filmy

TOP 6 na filmnet.pl

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne