Interstellar


5 głosy
Interstellar
Oceń film
4.00

Interstellar - fabuła

Na Ziemi wyczerpują się zasoby żywności, coraz trudniej jest uprawiać rośliny, za to coraz częściej plantacje kukurydzy atakowane są przez potężne burze piaskowe. Katastrofa klimatyczna przybiera coraz większe rozmiary… A skoro Ziemia stała się tak nieprzyjaznym miejscem do życia, może trzeba zbadać możliwości osiedlenia się na innej, sprzyjającej ludzkości planecie?


Wykonanie tak szalonej i odważnej zarazem misji rozważają naukowcy w pilnie strzeżonej, niedostępnej zwykłym obywatelom bazie, położonej gdzieś na terenie Stanów Zjednoczonych. Do tego tajnego ośrodka badawczego trafia Cooper (Matthew McConaughey), ojciec wychowujący samotnie dwójkę dorastających dzieci, były inżynier i pilot, dawniej związany z NASA, teraz próbujący przetrwać dzięki uprawom kukurydzy. Cooper jest tam intruzem, ale dowiedziawszy się o planach kierującego placówką profesora Branda (Michael Caine), który szansę uratowania gatunku ludzkiego upatruje w zasiedleniu innej planety, decyduje się na udział w tej misji. Towarzyszyć mu będzie w tym m.in. córka szefa ośrodka, dr Amelia Brand (Anne Hathaway). 


Zdeterminowana grupa poszukiwaczy wyrusza w przestrzeń kosmiczną, by ocalić życie, jeśli nie swoje, to przyszłych pokoleń. Okazuje się, że jest to niebezpieczna podróż, w czasie której na próbę wystawiona zostaje lojalność, odwaga, partnerstwo, a także rodzicielskie uczucia. Cooper zmierzy się nie tylko z pokonywaniem grawitacji, ale również przekona się, czym jest względność czasu.  


Te spotkania w czasoprzestrzeni są jednymi z najciekawiej przedstawionych epizodów w filmie. Fascynująco nakręcił to Christopher Nolan, reżyser znany m.in. z trzech opowieści o Batmanie („Batman - Początek”, „Mroczny Rycerz”, „Mroczny Rycerz powstaje”), a także z bardzo zagadkowego filmu, zatytułowanego „Incepcja”.

Pełna fabuła »Dowiedz się więcej - Interstellar obsada
Interstellar
Kategoria: Filmy
Gatunek: Sci-Fi i fantasy, Przygodowy
Czas trwania: 162 min.
Reżyseria: Christopher Nolan
Scenariusz: Jonathan Nolan, Christopher Nolan
Produkcja: USA, Wielka Brytania
Premiera: 7 listopada 2014 (Polska)
26 października 2014 (świat)

Interstellar - gdzie obejrzeć

10 zł
za film
Oglądaj
od 9,99 zł
za film
Oglądaj
39,90 zł
za film
Oglądaj
od 29 zł
w abonamencie
Film dostępny w ramach subskrypcji
Oglądaj
od 29,99 zł
w abonamencie
Film dostępny w ramach subskrypcji
Oglądaj

Interstellar - Opinie

3 + 5 =

Interstellar - polecane w tej kategorii

Interstellar - podobne filmy

TOP 6 na filmnet.pl

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne