Żelazna Dama


0 głosy
The Iron Lady
Oceń film
0.00

Żelazna Dama - fabułaŻelazna DamaMargaret Thatcher to postać, która wywarła ogromny wpływ na historię Wielkiej Brytanii. Film "Żelazna Dama" przedstawia jej życie i karierę polityczną.

Młodość Margaret ThatcherFilm rozpoczyna się w latach 30. XX wieku, kiedy Margaret jest jeszcze dzieckiem. Widzimy ją jako dziewczynkę, która marzy o karierze politycznej. Przez całe życie dąży do osiągnięcia swoich celów, niezależnie od przeciwności losu.

Kariera politycznaMargaret wstępuje do Partii Konserwatywnej i wkrótce staje się jedną z najbardziej wpływowych postaci w brytyjskim rządzie. W 1979 roku zostaje pierwszą kobietą premierem Wielkiej Brytanii.

Walka o władzęMargaret staje się znana jako "Żelazna Dama" ze względu na swoją twardą postawę wobec oponentów politycznych. Walczy o swoje poglądy i nie ustępuje przed naciskiem.

KonfliktyFilm pokazuje również konflikty, jakie Margaret musiała stawić czoła w trakcie swojej kariery. Musiała stawić czoła opozycji, a także własnym członkom partii.

Życie prywatneFilm pokazuje również życie prywatne Margaret. Widzimy jej relacje z mężem Denisem oraz z córkami. Pokazuje, jak Margaret radzi sobie z trudnymi sytuacjami w życiu prywatnym i zawodowym.

ZakończenieFilm kończy się w 1990 roku, kiedy Margaret zostaje odwołana z urzędu. Pokazuje, jak wielki wpływ wywarła na historię Wielkiej Brytanii i jak wiele osiągnęła w swojej karierze.
Pełna fabuła »Dowiedz się więcej - Żelazna Dama obsada
Żelazna Dama
Kategoria: Filmy
Gatunek: Biograficzny, Dramat
Czas trwania: 105 min.
Reżyseria: Phyllida Lloyd
Scenariusz: Abi Morgan
Produkcja: Francja, Wielka Brytania
Premiera: 10 lutego 2012 (Polska)
26 grudnia 2011 (świat)

Żelazna Dama - gdzie obejrzeć

od 4,90 zł
za film
Oglądaj
od 7 zł
za film
Oglądaj
5 zł
za film
Oglądaj
od 5 zł
za film
Oglądaj
od 6,90 zł
za film
Oglądaj
od 6,90 zł
za film
Oglądaj
23,99 zł
w abonamencie
Dostępny w CDA Premium
Oglądaj
4 zł
za film
Oglądaj

Żelazna Dama - Opinie

9 + 9 =

Żelazna Dama - polecane w tej kategorii

Żelazna Dama - podobne filmy

TOP 6 na filmnet.pl

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne