Fot: Featureflash Photo Agency / Shutterstock.com

Vesper Lynd

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Vesper Lynd pracuje dla departamentu skarbu Wielkiej Brytanii. Pomaga Bondowi – dostarcza mu pieniądze, dzięki którym podczas pokerowego turnieju może doprowadzić przestępcę (Le Chiffre’a) do bankructwa. Vesper jest piękną kobietą, wywierającą duże wrażenie nie tylko na mężczyznach. Kiedy pojawia się w kasynie (gdzie towarzyszy Bondowi) wszystkie głowy, także kobiet, zwracają się w jej stronę. Vesper jest świadoma swojej urody, a także własnej wartości. Inteligentna, potrafi wygrać potyczkę słowną z Bondem. Jednocześnie wrażliwa i krucha, co uwidacznia się szczególnie podczas ataku przestępców w hotelu. Jest także gotowa do poświęceń dla mężczyzny, którego pokocha. 


WYGLĄD


Brunetka, długie włosy. Atrakcyjna, czarująca, gustownie się ubiera. Na specjalną okazję zakłada bardzo szykowną sukienkę z dużym dekoltem. Lubi czerwoną szminkę. Nosi kolczyki. 


BIOGRAFIA


Vesper Lynd poznaje Jamesa Bonda w pociągu. Udają się razem do Czarnogóry, gdzie Bond, wyposażony w państwowe środki finansowe, ma zmierzyć się z przestępcą wspierającym terroryzm (Le Chiffre) i doprowadzić go do bankructwa. Może to zrobić podczas turnieju w pokera, a pieniądze na ten cel przekaże mu właśnie Vesper.


Bond początkowo nie darzy jej sympatią, Ona zresztą odpłaca mu tym samym, a podczas słownej szermierki uświadamia mu, że jest jego godną przeciwniczką i kobietą, z którą niełatwo wygrać. 


Po przybyciu na miejsce Vesper nie czuje się przekonana co do słuszności zadania Bonda i możliwości jego wygranej w turnieju. Wciąż przypomina mu, że ryzykuje państwowymi pieniędzmi, które w razie niepowodzenia zasilą jeszcze bardziej kasę przestępców. Jednak potem jest świadkiem jego przewagi i zmienia swoje nastawienie do agenta.


Vesper, kilkakrotnie wystawiana na najwyższą próbę, o mały włos unika śmierci, kiedy jest świadkiem śmiertelnej bójki Bonda z jednym z przestępców. Niebezpieczeństwo czyha także, kiedy razem z Bondem zostaje uprowadzona przez Le Chiffre’a i jego ludzi. Niespodziewanie oboje zostają uwolnieni. Bond wyznaje jej miłość, a Vesper odwzajemnia jego uczucie. Niestety, szczęśliwie zapowiadający się związek nie ma szans na powodzenie, kiedy okazuje się, że szantażowana Vesper Lynd, nie mając innego wyjścia, zdradza agencję na rzecz przestępców. Pozostawia jednak wskazówki, dzięki którym Bondowi udaje się dotrzeć do przestępcy stojącego na czele siatki. Potem dowiadujemy się także, że za cenę swojej zdrady udało jej się ocalić życie agenta 007. Niestety, pięknej wspólniczce Bonda przyjdzie zapłacić za wszystko najwyższą cenę.


 

Pełna biografia »

Vesper Lynd - powiązania postaci

Vesper Lynd
Fot: Featureflash Photo Agency / Shutterstock.com
Aktor: Eva Green

Vesper Lynd - Opinie

3 + 9 =

Casino Royale - podobne filmy

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne