Dorian Gray


5 głosy
Dorian Gray
Oceń film
3.80

Dorian Gray - fabułaFabuła filmu "Dorian Gray"Film "Dorian Gray" opowiada historię młodego, przystojnego mężczyzny o imieniu Dorian Gray. Jest on obiektem zainteresowania wielu ludzi, w tym Lorda Henry'ego Wottona, który zachęca go do wykorzystania swojej urody i młodości.

Spotkanie z Basilem HallwardemDorian spotyka się z malarzem, Basilem Hallwardem, który tworzy portret Doriana. Lord Henry przekonuje Doriana, że jego uroda i młodość są najważniejsze i że powinien wykorzystać je do maksimum. Dorian postanawia złożyć ślub, że nigdy nie będzie starzeć się.

Magiczny portretBasil odkrywa, że portret Doriana zaczyna się zmieniać. Dorian odkrywa, że portret absorbuje wszystkie jego grzechy i starzenie się, a on pozostaje młody i piękny. Dorian zaczyna wykorzystywać swoją młodość i urodę do popełniania coraz większych grzechów.

Koniec Doriana GrayaDorian zaczyna tracić kontrolę nad swoim życiem i jego grzechy zaczynają go przytłaczać. W końcu postanawia zniszczyć portret, aby zakończyć swoje cierpienie. Wtedy portret zaczyna się zmieniać, a Dorian zaczyna starzeć się i umiera.
Pełna fabuła »Dowiedz się więcej - Dorian Gray obsada
Dorian Gray
Kategoria: Filmy
Gatunek: Dramat, Sci-Fi i fantasy, Thriller
Czas trwania: 107 min.
Reżyseria: Oliver Parker
Scenariusz: Toby Finlay
Produkcja: Wielka Brytania
Premiera: 1 października 2010 (Polska)
9 września 2009 (świat)

Dorian Gray - gdzie obejrzeć

od 6,90 zł
za film
Oglądaj
od 6,90 zł
za film
Oglądaj
od 6,90 zł
za film
Oglądaj
23,99 zł
w abonamencie
Dostępny w CDA Premium
Oglądaj

Dorian Gray - Opinie

8 + 8 =

Dorian Gray - polecane w tej kategorii

Dorian Gray - podobne filmy

TOP 6 na filmnet.pl

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne